Dünyanın gündemindeki fotoğraf! İnsan boyundaki yarasa, sosyal medyayı ikiye böldü - Son Dakika

Dünyanın gündemindeki fotoğraf! İnsan boyundaki yarasa, sosyal medyayı ikiye böldü

08.07.2020 16:38

Sosyal medyada yayılan yarasa fotoğrafı insanları ikiye böldü. Filipinler'de ortaya çıkan, insan boyundaki yarasa fotoğrafının gerçek olduğuna çoğu kişi inanmıyor; ancak görüntü gerçek. Fotoğrafın çekim açısı, göz yanılsamasına neden oluyor.

1
Filipinler'de ortaya çıkan fotoğraftaki dev yarasa, deyim yerindeyse insanları ikiye böldü. Fotoğrafta yer alan yarasanın 1.5 metre boyunda olduğu düşünülüyordu. Fotoğraftaki yarasa gerçekten büyük olsa da, tahmin edildiği kadar büyük değil. Görenlerin yaşadığı göz yanılgısı ise, tamamen fotoğrafın çekildiği açıyla ilgili.

2
Fotoğrafta görünen yarasa türü, dev altın taçlı uçan tilki olarak bilinen bir tür. Fotoğraf ise Twitter'da @AlexJoestar622 adlı kullanıcı tarafından "Size Filipinler'de insan boyutunda yarasalar olduğunu söylediğimi hatırlıyor musunuz? Evet, işte bundan bahsediyordum" notuyla paylaşıldı.

3
Fotoğraf binlerce kişi tarafından paylaşıldı ve sosyal medyada yarasanın büyüklüğü ile ilgili tartışma başladı.
4
Uçan tilki veya dev yarasa olarak bilinen bu türün insan boyutunda olduğu bilgisi tam olarak gerçeği yansıtmasa da, bu tür dünyanın en büyük yarasalarından biri.
5
Bu türle ilgili ilginç bir diğer bilgi ise, aslında kanat uzunluğunun insan boyutunda olması. Bu tür yarasaların kanatları 1.6 metreye kadar açılabiliyor. Uçan tilki veya dev yarasa olarak bilinen bu türün gerçek boyutu ise 30.5 cm.
6
Fotoğrafta yer alan canlı Güney Asya'dan gizemli bir hayvan gibi görünse de, aslında bu fotoğraf çekim açısı, yarasanın bir insan boyunda gibi görünmesine neden oluyor.

7
Dev altın taçlı uçan tilki türü ormansızlaşma, kaçak avlanma gibi nedenlerden dolayı nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya.
8
Boyutu nedeniyle görenlerde korku yaratsa da, canlılar aleminin en nazik yaratıklarından biri. Tamamen otçul olan bu tür, genellikle incir ve yaprak yiyerek besleniyor.

9
Yalnızca Filipinler'de bulunan bu hayvanlar keşfedildiğinde üç alt türe sahipti; ancak o günden bu yana alt türlerin de nesli tükendi.

Son Dakika Dünyanın gündemindeki fotoğraf! İnsan boyundaki yarasa, sosyal medyayı ikiye böldü - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (9)
  • flyingfox: flying fox ucan tilki) diye geciyor isimleri. Avusturalya da heryerde bunlardan var. tamamen zararsız, ve vejetaryenler.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ha ha: :))) yorumlar bu kadar komik olmak zorunda mı ama çinlilere satmak lazım iyi para kazanılır:))))zaten çinliler kafayı yemiş millet tövbe yarabbim.bu biyolojik silahlardan insallah sakat olmadan sıkıntı cekmeden kurtuluruz. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement