Bu Fotoğrafı Gören Yurt Dışı Sanıyor ama Türkiye'nin Saklı Cenneti - Son Dakika

Bu Fotoğrafı Gören Yurt Dışı Sanıyor ama Türkiye'nin Saklı Cenneti

15.04.2019 16:03

Fotoğrafı gören her ne kadar yurt dışından bir görüntü sansa da burası Anadolu'nun saklı cenneti. Sivas'ın Zara ilçesi Canova köyünde bulunan ve turkuaz renkli göl, görenleri kendine hayran bırakıyor.

1
Zara ilçesine bağlı Canova köyü doğal ve volkanik olduğu düşünülen gölleri ile dikkat çekiyor. Köy merkezine 2 kilometre mesafedeki Kızılçan gölü, tepeden bakıldığında adeta bir nazar boncuğunu andırıyor. Bir tepede ki yaklaşık 100 metre derinlikte ki krater çukurunda bulunan turkuaz renkli Kızılçan gölü, doğa severleri ve fotoğrafçıları bekliyor. Havadan görüntülenen göl köylüler tarafından nazar boncuğu olarak tanımlanıyor.
2
Köy sakini Şükrü Koç, gölün köyün nazar boncuğu olduğunu ifade ederek," Köyümüzdeki göl Kızılçan diye geçiyor. Çok güzel bir göldür. Çok derindir. Yıllardır, doğduk doğalı var. Doğal bir göl. Yüzenler oluyor ama çok derin olduğunu söylüyorlar. Dibini bilen yok. Köyümüzün nazar boncuğu da diyebilirsiniz." dedi.
3
Köy sakini Erol Yılmaz, bu göle gelip görenlerin hayran kaldığını belirterek, " Bu gölün adı Kızılçan, volkanik bir göldür. Doğal bir göl. Havanın durumuna göre rengi değişiyor.
4
Öğlen gittiğinde suyu daha değişik bir görüntü alıyor. Balıkta var. Sivas'tan ilçelerden çok gelenler var. Turistik alan açılırsa daha güzel olur. Köyümüzün nazar boncuğu, hakikaten de öyle. Gelen gören hayran kalıyor göle."şeklinde konuştu.
5
6

Son Dakika Bu Fotoğrafı Gören Yurt Dışı Sanıyor ama Türkiye'nin Saklı Cenneti - Son Dakika


YORUMLAR (19)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement