Son Dakika Haberleri: Bu Fotoğrafı Gören Yurt Dışı Sanıyor ama Türkiye'nin Saklı Cenneti

Bu Fotoğrafı Gören Yurt Dışı Sanıyor ama Türkiye'nin Saklı Cenneti

3 gün önce

Fotoğrafı gören her ne kadar yurt dışından bir görüntü sansa da burası Anadolu'nun saklı cenneti. Sivas'ın Zara ilçesi Canova köyünde bulunan ve turkuaz renkli göl, görenleri kendine hayran bırakıyor.

1
Zara ilçesine bağlı Canova köyü doğal ve volkanik olduğu düşünülen gölleri ile dikkat çekiyor. Köy merkezine 2 kilometre mesafedeki Kızılçan gölü, tepeden bakıldığında adeta bir nazar boncuğunu andırıyor. Bir tepede ki yaklaşık 100 metre derinlikte ki krater çukurunda bulunan turkuaz renkli Kızılçan gölü, doğa severleri ve fotoğrafçıları bekliyor. Havadan görüntülenen göl köylüler tarafından nazar boncuğu olarak tanımlanıyor.
2
Köy sakini Şükrü Koç, gölün köyün nazar boncuğu olduğunu ifade ederek," Köyümüzdeki göl Kızılçan diye geçiyor. Çok güzel bir göldür. Çok derindir. Yıllardır, doğduk doğalı var. Doğal bir göl. Yüzenler oluyor ama çok derin olduğunu söylüyorlar. Dibini bilen yok. Köyümüzün nazar boncuğu da diyebilirsiniz." dedi.
3
Köy sakini Erol Yılmaz, bu göle gelip görenlerin hayran kaldığını belirterek, " Bu gölün adı Kızılçan, volkanik bir göldür. Doğal bir göl. Havanın durumuna göre rengi değişiyor.
4
Öğlen gittiğinde suyu daha değişik bir görüntü alıyor. Balıkta var. Sivas'tan ilçelerden çok gelenler var. Turistik alan açılırsa daha güzel olur. Köyümüzün nazar boncuğu, hakikaten de öyle. Gelen gören hayran kalıyor göle."şeklinde konuştu.
5
6
Haber Yayın Tarihi : 15.04.2019 04:03 

YORUMLAR (46)
  • DOĞANŞAR: Sivaslı nın dediği Doğanşar da dipsiz göl bi dünya harikası gidip görmelisiniz. Doğanşar da hala gelenekler yaşanmakta olup kendine özgü sosyal yapısı var. İnsan eli değmemiş doğal güzellikleri var. Mayıs ayında rengarenk çiçekleri açan dağları var.Doğanşarı anlatmakla bitirmem mümkün değil. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ahmet: yaratana kurban olayım. krater gölü olduğu kesin de buraya balık nasıl geldi işte mesele bu. Allahın bir hikmeti. Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır İBRAHİM YAZGAN: DSİ BALIK BIRAKIYOR KARDEŞ ::::: 2 0 Yayından Kaldır
  • Edo: Şimdi ünlü olacak , millet kamp,selfie vs ayağına poşetler , çöpler rezil edecekler : Maalesef bunlar yaşanmasın diye gittiğim bazı yerleri instagramda paylaşmıyorum bile... Cevap Yaz 10 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Diğer Galeriler

Yüzyılın En Ünlü Diktatörü Olan Hitler'in, Hiç Bilinmeyen Fotoğrafları Ortaya Çıktı! Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin Saniye'si, Gerçek Haliyle Görenleri Büyülüyor! 2 Yıldır Kayıptı! Kayıp Rus Gezginin Ağaca Kelepçeli İskeleti Bulundu Dadı Dizisinin Küçük Tolgası Bakın Şimdi Ne Yapıyor! İstanbul'un Nadide Semtinde Telesiyej Keyfi! 59 Yıl Önce Çekildi!