Bu Fotoğraftakini Tanıdınız mı? - Son Dakika

Bu Fotoğraftakini Tanıdınız mı?

11.04.2011 12:35

1
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1962 yılında mezun olduğu Kayseri'deki Gazipaşa İlkokulu'nu ziyaret ederken, eski sınıf arkadaşlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Gül, aynı sıraya oturduğu ilkögretim okulu öğrencilerine, "Keşke ben de bunlar gibi olsaydım şimdi" dedi.
2
Kayseri'deki gezisini sürdüren Gül'ün, bugünkü ilk durağı, 1956-62 yılları arasında '224' numarayla okuyup, mezun olduğu Gazipaşa İlkögretim okulu oldu. Okuluna gelişinde ellerindeki Türk bayraklarıyla kendisine tezahürat yapan ve elini sıkmak için yarışan ögrencileri sevip okşayan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra eski sınıf arkadaşları ve Kayseri Lisesi'ndeki resim öğretmeni Nurşen Özdaman ile aynı sınıfta sıraya oturup, mezuniyet kütüğündeki fotoğraf ve notlarını inceledi.
3
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, arkadaşlarıyla tek tek tokalaşıp, öpüştükten sonra arşiv tutulmasının ne denli önemli olduğunu belirterek 11 eski sınıf arkadaşı ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
4
Taş yapı okulun mimarisini çok beğendiğini anlatan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Böyle güzel okul binası şimdilerde bile yok" diye konuştu.
5
Cumhurbaşkanı Gül, sınıf arkadaşlarının kendisi için çok Çalışkan olduğu yolundaki sözlerine itiraz ederek, "İlkokulda hepimiz aynıydık. Hepimiz çalışkandık. Hatta ben bir ara ilkokul 4'üncü sınıfta dedem İzmir'e ilkokul müdürü olarak gittiği için ben de yarım dönem İzmir'de okudum. Ama sonra buraya gelip, bu okulmdan mezun oldum" diye konuştu.
6
Nostalji yapmanın, anıları tazelemenin insan yaşamında çok önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, "Eskiye her zamnan hayranlık duyuluyor" dedikten sonra kendisini bekleyen ögrencilerin arasına karıyşarak bu kez 5'inci sınıftaki bir masaya oturdu.

Son Dakika Bu Fotoğraftakini Tanıdınız mı? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları
Advertisement