Bu göl, uydu görüntülerinde dahi sansürlendi! Kimsenin görmesine izin verilmiyor - Son Dakika

Bu göl, uydu görüntülerinde dahi sansürlendi! Kimsenin görmesine izin verilmiyor

20.09.2021 10:06

Yaşadığımız dünyada öylesine gizli yerler var ki, hiçbirinin insanlar tarafından görülmesi istenmiyor. Teknolojinin gelişmesiyle artık dünyanın her noktasına ulaşım imkanı varken bu nasıl olur diye düşünebilirsiniz. Ancak uydu görüntülerinde sansüre uğrayan yerler mevcut ve hikayeleri de son derece ürkütücü. Bakalım bu yerler neresi!

1
Uydu görüntülerinde ısrarla saklanan bu yerler, askeri üs ya da gizli sığınak değil. Bu yerler sıradan bir göl, normal bir villa ve küçük bir tepe. İşte gizem de burada.
2
Rusya
Rusya
Aslında sansürlenen yerlerin neresi olduğu uydu görüntülerinde belirtiliyor. Fakat Rusya'da bulunan bu bölge sadece sansürlenmiş. Hakkında hiçbir yazı yok.
3
İddialara göre Rusların sıra dışı deneyler yaptığı dünyanın en büyük gizli üslerinden biri.
4
Başka iddialara göre ise burası yeraltına açılan bir kapı. Bu yerler tek bilgi ise Sibirya'a sürgün edilmiş, hapishaneden kaçmış mahkumların anlattıları ürpertici olaylarla sınırlı.

5
Hapisten kaçmayı başaran 5 mahkum bir yıl boyunca Sibirya'nın sonsuz ormanlarında kayboldu.
6
Son olarak ormanın içinde küçük bir kulübeye denk gelen mahkumlardan 2'si bir daha çıkamaz.
7
Nepal- Snow Saddle
 Nepal- Snow Saddle
Nepal sınırları içerisinde kalan 7 bin metre yükseklikte bulunun bu nokta bütün uydu görüntülerinde gizemli bir şekilde siyah boyanmış şekilde sansüre uğramış.
8
Neden hiçbir yaşamın olmadığı ve insanların ulaşmasının çok da mümkün olmadığı bir yerin görülmesi istenmiyor?
9
Neden hiçbir yaşamın olmadığı ve insanların ulaşmasının çok da mümkün olmadığı bir yerin görülmesi istenmiyor?
10
Kanada- Baker Gölü
Kanada- Baker Gölü
Bu gördüğünüz insanlar İnuit kabilesinin üyeleri. Bu kabile garip bir sırrı saklıyor. Öyle bir sır ki dünyanın bu sırrı bilmesine izin verilmiyor. İnuit kabilesinin yerleşim alanında Baker Gölü olarak bilinen bir göl bulunuyor. İşte tüm gizem bu gölün içinde.
11
Google Haritalarında bu göl ısrarla siyah şeritle kapatılıyor. Gazetecilerin bu durumun açıklığa kavuşturulması için başvurular da cevapsız kaldı. Gölde bir takım işaretlerin bulunduğu ve bu simgelerin insan ırkı için felaket oluşturabileceği iddia ediliyor.
12
Başta NASA olmak üzere hiçbir kurum bölgenin uydu görüntülerinin yayınlanmasına müsaade etmiyor. Peki sıradan bir yerde İnsanlığı tehdit edecek ne gibi sır olabilir?
13
Bunun cevabı kesin olmamakla birlikte İnuit kabilesinin sahip olduğu efsane. Efsaneye göre, uzun yıllar önce açlıktan yok olmak üzere olan kabileye gökyüzünden altın bir adam iner.
14
Bu adam kabileye bir sır vereceğini ve bu sırrı okuyanların asla hastalanmayacağını, açlık çekmeyeceğini söyler. Kabile adamları, levhada yazan yazıyı okuyunca bir daha açlık hissetmez ve hasta da olmazlar. Ancak bu sırrın kabileye bedeli ağır olur.
15
Efsaneye göre kabile bu sırdan sonra lanetlenir ve dünyaya gelen çocuklar, yarı insan yarı sürüngen olarak doğar. Dehşete düşen kabile sırrın olduğu levhayı bir sandukaya koyar ve kimsenin görmemesi için gölün dibine atar.
16
Baker Gölü'nün sansürlenmesinin nedeninin "reptilian" denilen uzaylıların olduğunu ileri sürüyor.
17
Çünkü uydu görüntülerinin bir özelliği de yüksek çözünürlüğe sahip oldukları ve alanı algılayışları nedeniyle toprak altındaki belli bir mesafeye kadar ne olduğunun fark edilmesini sağlayabilir.
18
Baker Gölü üzerindeki sansür şu an kaldırıldı. Fakat ilginç bir şekilde gölün yalnıza üçte biri gösteriliyor.

19
Rus iş adamının evi
Rus iş adamının evi
Dünayada devlet başkanları, kraliyet aileleri ve önemli kişilerin evi gösterilirken Alexey Miller adlı Rus iş adamının evi hiçbir insana tanınmayan bir hakla evi uydu görüntülerinde sansürleniyor.
20
Neden sıradan bir iş adamının evinin gizlenmesine gerek duyulsun ki!

21
Rusya'da bir enerji şirketinin CEO'su olan Alexey Miller'ın evinin gizlenmesi hem şaşırtıcı hem de kuşku uyandırıyor. Eve ait sadece bir açıdan çekilmiş ve çözünürlüğü çok kötü olan bu fotoğraf var. Kaynak: Engin Deniz Videoları

Son Dakika Bu göl, uydu görüntülerinde dahi sansürlendi! Kimsenin görmesine izin verilmiyor - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement