Bu Göle Giren Mavi Işık Saçıyor - Son Dakika

Bu Göle Giren Mavi Işık Saçıyor

29.03.2013 15:05

1
Avustralya'nın Victoria eyaletindeki Gippsland Gölü, geceleri mavi ışıklar saçıyor.
2
Bu garip olayı arkadaşlarıyla gittiği gölde görüntüleyen fotoğrafçı Phil Hart, 'Radyoaktif bir sıvıyla oynuyormuşuz gibiydi.' diyor.
3
Bu olaya canlı bir organizma tarafından kimyasal bir reaksiyon esnasında kimyasal enerjinin ışık enerjisine dönüştürülerek ışık üretilmesi ve ışık yayılması anlamına gelen ve biyoluminesans adı verilen olay neden oluyor.
4
Suda yaşayan bir mikro organizmanın rahatsız olmasıyla gerçekleşiyor.
5
34 yaşındaki Phil, fotoğraf makinesini çok yavaş poz süresine ayarladı ve reaksiyonu yaratmak için suya taş ve kum attı.
6
'Noctiluca Scintillans' adı verilen mikro organizmalar, Avustralya, Victoria'da bulunan Gippsland Gölü'nde anormal bir şekilde yüksek miktarda bulunuyor.
7
50 yıldın göl kenarında kamp organizasyonları yürüten bir kurumun program direkterö olan Phil, aynı zamanda fotoğraf çekiyor ve 'Biyoluminesans daha önce hiç bu kadar parlak olmamıştı.' diyor.
8
Orman yangınlarının ve sellerin, göldeki organizmaların besin kaynaklarını artırdığı ve bu nedenle seviyelerin yükseldiği sanılıyor.
9
Parlaklık gözle görülebiliyor, fakat parlak mavi renk sadece fotoğraflarda görülüyor.
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Bu Göle Giren Mavi Işık Saçıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Mesut'un fiyatıyla dudak uçuklatan lüks malikanesindeki detay dikkat çekti Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular Utancından dışarıya çıkamaz oldu! Meğer sebebi en sevdiği yiyecekmiş 18 yaşındaki modele sahte ajans şoku! Kamera karşısında soyunmasını istediler Katıldığı programı terk etmesiyle gündem olan Şevval Şahin'in estetiksiz hali yeniden dillere düştü