Bu görüntü dünyanın başka yerinde yok! 90 bin şehit için beyazı kırmızıya boyadılar - Son Dakika

Bu görüntü dünyanın başka yerinde yok! 90 bin şehit için beyazı kırmızıya boyadılar

05.01.2020 15:43

105 yıl önce Enver Paşa komutasındaki Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 90 bin asker, 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' sloganıyla düzenlenen yürüyüşle anıldı. Yürüyüşte ortaya çıkan kareler ise görenleri duygulandırdı.

1
Birinci Dünya Savaşı'nda Osmanlı Ordusu'nun Çarlık Rusya'sına yönelik başlattığı harekat sırasında Sarıkamış'ta donarak şehit olan 90 bin asker için anma töreni düzenlendi. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte ortaya çıkan görüntüler ise hem duygulandırdı hem de göğüsleri kabarttı.
2
90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nın 105. yılında on binlerce kişi, yoğun çatışmaların yaşandığı, birçok askerin çatışmada veya donarak şehit düştüğü Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk zirvesinde toplandı.
3
Ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar, okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından tekbir ve salavatlar getirerek şehitler için dua etti. Kalabalık, daha sonra kar yağışı altında Ay-Yıldızlı Tören Alanı'na doğru yürüyüşe geçti.
4
Kalabalık, daha sonra kar yağışı altında Ay-Yıldızlı Tören Alanı'na doğru yürüyüşe geçti.
5
Milli Savunma Bakanlığı da, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde 105 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında Allahuekber Dağları'nda donarak şehit olan askerleri andı.
6
"Sarıkamış şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz."
7
İşte anma töreninden muhteşem kareler!
İşte anma töreninden muhteşem kareler!
8
9
10
11

Son Dakika Bu görüntü dünyanın başka yerinde yok! 90 bin şehit için beyazı kırmızıya boyadılar - Son Dakika


YORUMLAR (1)
500
Advertisement