Son Dakika Haberleri: Bu Haberi Duyan Erkekler Manava Koşuyor! 1 Ay Boyunca Her Gün Yiyin Farkı Görün

Bu Haberi Duyan Erkekler Manava Koşuyor! 1 Ay Boyunca Her Gün Yiyin Farkı Görün

2 ay önce

Erkeklerde E vitamini eksikliğinin, sperm sayısını azalttığını, kısırlık yaptığını biliyor muydunuz? İşte bu meyve, E vitamini eksikliği çekenlere ilaç gibi gelecek!

1
Ülkemizde de sık sık tüketilmeye başlayan tropik meyve mangodan bahsediyoruz. Şimdi bu besin kaynağını her gün tüketince vücudunuzda meydana gelen değişikliklere bakalım.
2
KANSER RİSKİNİ AZALTIR
KANSER RİSKİNİ AZALTIR

Mango, yüksek antioksidan içeren bir besindir. Yapılan araştırmalar mango içerdiği polifenoller sayesinde kolon, meme, akciğer ve prostat kanseri riskini azaltır.
3
Kanser hücrelerinin asidik ortamları tercih ettiğini biliyoruz , bu yüzden vücudun pH'ını alkaliye doğru yönlendirmek için yapabileceğiniz her şey ölümcül hastalığın gelişme şansını azaltmaya yardımcı olabilir. İşte bu noktada mango oldukça önemli bir besin kaynağıdır.
Bununla birlikte, alkalileşen gıdaların tüketilmesinin sadece kanınızın değil idrarınızın pH'ını ayarlamasının, özellikle de mesane kanserine karşı en çok koruyucu olabileceğini unutmamak gerekir.
4
YÜKSEK KOLESTEROLÜ NORMAL SEVİYEYE ÇEKER
YÜKSEK KOLESTEROLÜ NORMAL SEVİYEYE ÇEKER

Mango, kolesterol seviyelerini azaltabilen yüksek seviyelerde C vitamini, lif ve pektin içerir . Mango ayrıca, vücudumuzun su kullanma şeklini düzenleyen potasyum-sodyum dengesinin kritik bir parçası olan bir çok potasyum içerir. Ve elbette, mangolar da çok fazla su içerir. Bu, düzenli tüketimin yüksek kolesterolün bir sürücüsü olan dehidrasyonu önlemeye yardımcı olabileceği anlamına gelir.
5
SAĞLIKLI SİNDİRİM SİSTEMİNİN VAZGEÇİLMEZİ
SAĞLIKLI SİNDİRİM SİSTEMİNİN VAZGEÇİLMEZİ
Mango prebiyotik diyet lifi ile doludur. Prebiyotikler, yararlı bakterilerin büyümesini destekleyen sindirilmeyen gıdalardır. İyi bakteriler hastalığın korunmasına yardımcı olur. Mango sindirim sırasında proteini parçalamaya yardımcı vitaminler ve mineraller içerir. Kendinizi daha uzun süre doygun hissetmenizi sağlar. Sağlıklı bir sindirim sistemi için düzenli tüketim gerekmektedir.
6
İNSÜLİN SEVİYESİNİ NORMALE ÇEKER
İNSÜLİN SEVİYESİNİ NORMALE ÇEKER
Haşlanmış mango yaprakları çayı içerek insülin seviyelerini normale çekebilirsiniz. Mango yapraklarını birkaç dakika kaynatın, ardından gece boyunca yaprakları suyun içinde bırakın. Sabah aç karnına yaprakları çıkarıp suyu için. Mango yaprakları suyu insülin üretimini ve glikozun dağılımını iyileştirir. Kan şekeri seviyelerini stabilize eder.
7
SPERM SAYISINI ARTIRIR, KISIRLIĞA İLAÇ OLUR
SPERM SAYISINI ARTIRIR, KISIRLIĞA İLAÇ OLUR
Cinsel ilişki hormonlarını düzenleyen mango, cinsel tansiyonu artırmaya yarayan E vitamini içerir. E vitamini aynı zamanda erkeklerin sperm sayısının artmasını sağlar.
8
HAMİLE KALMAK İSTEYEN YESİN
HAMİLE KALMAK İSTEYEN YESİN
Hamile kalmak isteyenlere mango şiddetle tavsiye edilir.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Tuvalete Giren Adam Gördüğü Manzara Karşısında Dondu Kaldı Love Island'ın Ateşli Güzeli Sevgilisine Öpücük Verirken Dekoltesinin Azizliğine Uğradı Bir Kehanetin Peşine Düşen Hindistanlı Genç, Büyük Bir Risk Alarak Hayatının Aşkını Buldu! 2 Yaşındaki Evcil Ayı Sahibine Sarılıp Onu Öpücüğe Boğdu Ünlü Şarkıcı Jennifer Lopez, Spor Stiliyle Miami'yi Salladı!