Bu Hangarın İçi Sizi Çok Şaşırtacak! - Son Dakika

Bu Hangarın İçi Sizi Çok Şaşırtacak!

22.05.2013 11:43

İçeride bambaşka bir dünya var

1
Tropikal iklim kuşağına binlerce kilometre uzakta yer alan Almanya'nın Berlin kentinde yer alan bu tesis, ziyaretçilerine bütün yıl ve günün 24 saati tropik bir atmosferde tatil yapma imkanı sunuyor.
2
360 metre uzunluğa, 210 metre genişliğe ve 107 metre yüksekliğe sahip olan tesis, 14 bin ton çelik kullanarak inşa edilmiş. Bu şu anlama geliyor: Tesisin yüksekliği ABD'deki Özgürlük Heykeli'nden daha yüksek ve tesis neredeyse Fransa'daki Eyfel Kulesi'nin yüksekliği kadar bir uzunluğa sahip.
3
5.5 milyon metreküplük bir hacme sahip olan tesis, dünyanın kolonlarla desteklenmeden inşa edilen en büyük yapısı ünvanına sahip.
4
2000 yılında uçak hangarı olarak hizmet etmesi amacıyla inşasına başlanan bina, yapımcı şirketin iflas etmesi sonucu yarıda kalmıştı. İki yıl sonra ise bina Tropical Islands Resort ismiyle hizmet vermeye başladı.
5
Yağmur ormanlarını da içerisinde barındıran tesiste 30 bin ağaç, çimenlik alanlar ve yeşil bitki örtüsü bulunuyor. Yapının bir tarafı tamamen şeffaf kısımdan oluşuyor ve bu güneş ışığının içeri girmesini, 500'e yakın bitki çeşidinin yaşamasını sağlıyor.

6
Havuzların etrafında yer alan yapılar, Asya'nın büyüleyici ve tarihi havasını solumak isteyenler için düşünülmüş. Bali Tapınakları, Buddha heykelleri, tarihi Tayvan evleri...
7
200 metre uzunluğundaki plajlarda insanlar güneşlenip yüzerken, yılın tamamında 26 derece olan su sıcaklığı, ziyaretçilere dört mevsim sıcak suda yüzme imkanı sağlıyor.
8
24 saat ve yılın her zamanı açık olan tesis, 8 bin ziyaretçi kapasitesine sahip. 25 metrelik su kaydırağı, yemek alanları, golf sahaları, barlar ve alışveriş merkezleri ile tesis ziyaretçiler için cazibe merkezi niteliğinde.
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

Son Dakika Bu Hangarın İçi Sizi Çok Şaşırtacak! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sapkın mesajları ifşa olan ünlü aktör Armie Hammer'a destek veren Bella Thorne'a tepki yağdı Beklemedikleri anda geldi, bu görüntü bugün Sahra Çölü'nde çekildi Parkta donmuş halde bulundu! Gizemli cisimle ilgili gerçek çok geçmeden ortaya çıktı Oyuncular şokta! Ünlü dizi Bridgerton'ın müstehcen sahneleri cinsel içerikli sitelere düştü Aylık 1658 lira! Birçok kişi bilmiyor, işte devletten karşılıksız olarak verilen 15 destek