Bu İnsanlar Mucize Eseri Yaşıyor! - Son Dakika

Bu İnsanlar Mucize Eseri Yaşıyor!

7 yıl önce

Öldürmeyen Allah Öldürmez

1
Şans eseri mi? mucize mi? işte o insanlar ve hikayeleri:
2
Amerikalı eski bir motosiklet ustası olan Billy Owen´ın hayatı 2009 yılında hayatının belki de en kötü haberini alıyor.
3
Dayanılmaz baş ağrıları çeken ve sağ burun deliğinden nefes alamayın Owen doktora gidiyor. Şikayetlerin sinüzit belirtisi olduğunu düşünen doktorlar Owen´ı ilaçlar verip geri gönderiyor. Ancak şikayetler bir türlü sona ermeyince genç adam tekrar doktora gidiyor ve korkunç haberi alıyor.
4
Owen, sinüsleri etkileyen ve yüzde 10 yaşama şansı olan bir kansere yakalandığı ortaya çıkıyor. Bunun üzerine doktorlar Owen´ın sağ gözü de dahil yüzünün neredeyse yarısını alınıyor.
5
Owen hayata dönüyor ama eskiden sağ gözünün bulunduğu yerde şimdi kocaman bir boşluk var.
6
32 yaşındaki İngiliz turist Lee Charie´nin ilginç yaşam öyküsü Koh Tao adasındaki tatili sırasında geçirdiği kaza ile başlıyor.
7
Koh Tao Adası´ndaki otelin 7 metre yükseklikteki balkonundan kafa üstü düşen Charie´nin kafatasının bir bölümü kafasındaki baskıyı azaltmak için alınıyor.
8
İngiltere´deki doktorlar kafatasını yeniden kullanmasına yardımcı olacaklarını söyleyince, Charlie de kafatası parçasını bavuluna koyarak ülkesine dönüyor.
9
Charie ´Babamın gelmesinden iki hafta önce farkına vardım ki kafa tasımın bir kısmı yerinden çıkarılmış. Babam Tayland´a geldikten iki gün sonra da kafa tasımın alındığı bölge çökmeye başladı ve çukur oluştu. Bilincim yerine geldiğinde neler olduğunu hatırlamıyordum. Sadece kafamdaki çöküğü hissettim´ diyerek yaşadıklarını anlattı.
10
Charlie´nin bundan sonraki tedavisi Cambrige´te sürecek ve kemik, platin destekle yerine konacak.
11
Cedric Genoud çığ altında en uzun süre hayatta kalan kişi olarak tarihe geçti. Genoud (21), İsviçre Alpleri'nde kayak yaparken çığ altında kalmıştı. 50 santimetre kar altında 17 saat boyunca mahsur kalan genç kurtulmayı başardı.
12
Kayakçının elleriyle başının çevresindeki karları atıp boşluk yarattığı ve yüzeyden gelen az miktardaki havanın bu boşluğa dolması sayesinde hayatta kaldığı belirlenmişti.
13
Sel, yangın, deprem, tsunami ve nükleer korku... Svanstrom ailesi, 4 ay içinde gittikleri ülkelere felaket götürdü. Ancak kendileri hiç zarar görmedi.
14
Kyodo haber ajansı, Japonya´daki tsunami felaketinde dev dalgaların 30 metre sürüklediği Japon gazeteci Toya Chiba´nın görüntülerini yayımladı.
15
Iwate Tokai gazetesinde çalışan Chiba´nın, 11 Mart´taki depremin ardından oluşan tsunami sırasında haber için gittiği Japonya´nın kuzeydoğusundaki Kamaishi liman kentindeki Owatari Nehri ağzında fotoğraf çektiği belirtildi.

16
Güney Afrika Cumhuriyeti´nin Johannesburg kentinden havalanan Afriqiyah Havayolları´na ait Airbus A330-200 tipi uçak Libya´nınTrablusgarb Havaalanı´nda piste bir metre kala yere çakıldı. Düştükten sonra infilak eden uçaktaki 104 kişiden bir tek Hollandalı 8 yaşındaki bir çocuk kurtuldu.
17
Haiti´de 16 yaşındaki bir genç kız depremden 15 gün sonra enkaz altından canlı olarak kurtarıldı.Deprem olduğu anda elinde bir şişe limonata olan 16 yaşındaki genç kız, 15 gün boyunca bunu içerek hayatta kalmayı başardı.
18
Aron Ralston, Utah yakınlarında tek başına çıktığı bir doğa yürüyüşünde, 400 kiloluk bir kaya parçasına kolunu sıkıştırdı. 5 gün boyunca kurtulma mücadelesi veren Rolston, sonunda kör bir bıçakla kolunu keserek yardım isteyebildi. Genç dağcının bu yaşam mücadelesi ´127 saat´ filmine konu oldu.
19
ABD´nin Miami kentinde 14 yaşındaki kız çocuğu, kalp nakli yapılana kadar kendi kalbi olmadan kan pompalayan bir aletle 118 gün yaşatıldı.
20
2008 yılında 17 aylık olan Nicholas Holderman evde anahtarların üzerine düştü. Anahtarlardan biri gözünden girerek beynine saplandı. Mucize eseri çocuğun ne gözünde ne de beyninde hiçbir iz kalmadı.
21
57 yaşındaki Ronnie ve Donnie Galyon dünyanın yaşayan en yaşlı ikizleri oldu. Kolları, bacakları, mideleri, ciğerleri ve kalpleri ayrılan ikizlerin tek bir bağırsağı ve tek bir üreme organı bulunuyor.
22
Sanju Bhagat'ın her zaman dokuz aylık hamile gibi görünen göbeği onu rahatsız etse de 1999 yılına kadar başka bir hastalıktan hastaneye başvurana kadar ne olduğu anlaşılamadı. 36 yaşında doktora gittiğinde ise ilginç gerçekle karşılaştı. Doktorlar bir tümör beklerken ikizinin içinde yaşadığını öğrenen Bhagat'a yapılan operasyonla kardeşi içinden alındı.

Haber Yayın Tarihi: 08.05.2013 12:28 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dikkat günlük hayatımızda sıkça kullandığımız bu nesneler ölümcül koronavirüse yol açabilir! İdlib'de şehit düşen Kayserili Ali Taşöz'ün 'canım anam' paylaşımı yürekleri dağladı Göçmenler gece yarısı yollara düştü! İşte sınırdan manzaralar Şehit haberleri ciğerimizi yaktı! İşte ünlülerin İdlib şehitleri için attığı tweetler New York ile New Jersey'deki camilerde eller, İdlib şehitleri ve Mehmetçiğe dua için kalktı!