Son Dakika Haberleri: Bu Kadına Ne Oldu!

Bu Kadına Ne Oldu!

11 yıl önce

1

Rus uçağından atılan bombalar, 9 Ağustos sabahı saat 06.00'da, onun yakınına düşmüştü. Üstü başı paramparça olmuş, kanlar içinde kalan kadının kimliği bir türlü öğrenilememişti.

Şimdi, o günden aylar sonra 'dünyayı sarsan kadın' ortaya çıktı.

Onu ailesi bile aylar sonra bulabilmişti.

2
İngiliz Daily Mail gazetesi, 9 Ağustos günü ajanslara düşen bu fotoğraftaki kadının izini sürdü.


3
SÜT SATARAK GEÇİNİYORDU


Gürcistan'ın Gori kenti yakınlarındaki Berbuki köyünden olan 5 çocuk annesi, 58 yaşındaki Giuli Beruaşvili, o sabah, yıllardır yaptığı gibi, ineklerini sağdı ve aile bütçesine katkı için sütü satmak üzere Gori'nin yolunu tuttu. Ama Gori'ye ulaşmak üzereyken bombalar düşmeye başladı.

4
YÜRÜYEMİYOR VE KONUŞAMIYORDU


Ağır yaralanan Giuli Beruaşvili, diğer yaralılarla birlikte hastaneye kaldırıldı. İki gün komada kaldı. Ailesi ondan haber alamadı. Onu hastane hastane aradılar ve ancak 3 hafta sonra bir hastane yatağında, yürüyemez ve konuşamaz halde buldular.

5
YENİDEN DOĞDU


Daha sonra evine getirilen Giuli Beruaşvili, eşi ve çocuklarının sevgi ve ilgisi sayesinde hayata döndü. Şimdi hem yürümeye başladı hem de konuşuyor. Ama Kafkasları ısıtan '5 günlük savaşın simgesi haline gelen fotoğraftaki kadın', geceleri hala kabuslar görüyor.

6
Giuli Beruaşvili, dünyayı sarsan o fotoğrafı ancak kısa süre önce gördü ve 'Kendimi o halde görmeye dayanamıyorum...
7
O anı, çok canlı hatırlıyorum. Yanımda patlayan bombanın sesi hala kulaklarımda. Bağırdığımı hatırlıyorum. Ama ondan sonrası yok.
8
Gürcistan'ın Güney Osetya'ya saldırmasının ardından, Gürcistan'a operasyon başlatan Rusya'nın bombaladığı Gori kenti yakınlarında çekilen fotoğraftaki kadının hali, o gün tüm dünyayı sarstı.

9
Hastaneye nasıl götürüldüğümü, kaç gündür orada olduğumu bilmiyordum.
10
Şimdi yeniden doğmuş gibiyim. Çünkü ailemle birlikteyim. Onlar olmasa o kabus asla bitmeyecekti' diyor.
11
12
13
14
15
16
17
18
19Haber Yayın Tarihi: 29.12.2008 10:28 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!