Bu kadınlar inşaatlarda saati 550 TL'ye çalışıyor, trafik levhası tutarak ekmek parası kazanıyor! - Son Dakika

Bu kadınlar inşaatlarda saati 550 TL'ye çalışıyor, trafik levhası tutarak ekmek parası kazanıyor!

31.07.2019 09:39

Avustralya'da, görevi uyarı levhası tutmak olan yüzlerce genç kadın, ülkedeki hemşireler ve öğretmenlerden daha çok para kazanıyor. Bu kadınların yıllık kazancı 100 bin doları (550 bin TL) buluyor.

1
Avustralya'da, 'Lolipop kadın' adı verilen binlerce genç kadın, trafikte ve şantiye alanlarında uyarı levhası tutarak, ülkedeki beyaz yakalılardan daha çok para kazanıyor.
2
Daily Mail'de yer alan habere göre, yıllık kazancı 100 bin doları (yaklaşık 550 bin TL) bulan bu kadınlar, okul çıkış saatlerinde öğrencilerin karşıya geçmesi için arabalara uyarı levhaları tutuyor.
3
İnşaatlarda da aynı görevi gören lolipop kadınlar, şantiye alanlarının yakınından geçen arabaları çeşitli levhalarla yönlendiriyor.
4
Lolipop kadınların şantiyede çalışan kısmı, saati 100 dolar (550 TL) kazanıyor.
5
Eski bir öğretmen olan Amy Dowsett, hayatında değişiklik yapmak için öğretmenlik mesleğini bıraktığını ve şantiyede çalışmaya başladığını, yıllık gelirinin bazen 130 bini bulduğunu söyledi.
6
Lolipop kadınlara günlük 40 dolar işe geliş gidiş ücreti ve 22 dolar yemek parası veriliyor.

7
8

Son Dakika Bu kadınlar inşaatlarda saati 550 TL'ye çalışıyor, trafik levhası tutarak ekmek parası kazanıyor! - Son Dakika


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor