Son Dakika Haberleri: Bu kadınlar inşaatlarda saati 550 TL'ye çalışıyor, trafik levhası tutarak ekmek parası kazanıyor!

Bu kadınlar inşaatlarda saati 550 TL'ye çalışıyor, trafik levhası tutarak ekmek parası kazanıyor!

4 ay önce

Avustralya'da, görevi uyarı levhası tutmak olan yüzlerce genç kadın, ülkedeki hemşireler ve öğretmenlerden daha çok para kazanıyor. Bu kadınların yıllık kazancı 100 bin doları (550 bin TL) buluyor.

1
Avustralya'da, 'Lolipop kadın' adı verilen binlerce genç kadın, trafikte ve şantiye alanlarında uyarı levhası tutarak, ülkedeki beyaz yakalılardan daha çok para kazanıyor.
2
Daily Mail'de yer alan habere göre, yıllık kazancı 100 bin doları (yaklaşık 550 bin TL) bulan bu kadınlar, okul çıkış saatlerinde öğrencilerin karşıya geçmesi için arabalara uyarı levhaları tutuyor.
3
İnşaatlarda da aynı görevi gören lolipop kadınlar, şantiye alanlarının yakınından geçen arabaları çeşitli levhalarla yönlendiriyor.
4
Lolipop kadınların şantiyede çalışan kısmı, saati 100 dolar (550 TL) kazanıyor.
5
Eski bir öğretmen olan Amy Dowsett, hayatında değişiklik yapmak için öğretmenlik mesleğini bıraktığını ve şantiyede çalışmaya başladığını, yıllık gelirinin bazen 130 bini bulduğunu söyledi.
6
Lolipop kadınlara günlük 40 dolar işe geliş gidiş ücreti ve 22 dolar yemek parası veriliyor.

7
8Haber Yayın Tarihi: 31.07.2019 09:39 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu 'Arılar bana bir şey yapmaz' dedi, yarı çıplak peteklerin arasına daldı! İşte Benim Stilim'le ünlenen Niran Yalaz, estetik operasyonlarla bambaşka biri oldu!