Dünya bu kareyi konuşuyor! Herkes Ayasofya'da kılınan ilk namaza kilitlendi - Son Dakika

Dünya bu kareyi konuşuyor! Herkes Ayasofya'da kılınan ilk namaza kilitlendi

24.07.2020 12:16

86 yıl sonra yeniden cami olarak hizmet vermeye hazırlanan Ayasofya Camii, bugün kılınacak ilk cuma namazıyla ibadete açıldı. Tarihi ana tanıklık etmek isteyen binlerce vatandaş Ayasofya Camii ve çevresini adeta kuşattı. Uluslararası medya ise görüntüleri 'Müslümanlar Ayasofya'da 86 yıl sonra ilk kez namaz kılıyor', 'Ayasofya için yeni dönem bugün başlıyor' başlıklarını kullandı.

1
Dünya medyası, Ayasofya Camii'nde bugün ilk kez kılınacak Cuma namazını ilk haber olarak verdi. Uluslararası haber ajansları ise, birçok fotoğrafı servis etti.
2
İngiltere'nin prestijli yayın kuruluşu BBC, İstanbul'un eski müzesinin bugün Müslümanlara kapılarını açtığını ve ilk cuma namazının kılınacağını bildirdi.

3
Al Jazeera, "Müslümanlar Ayasofya'da 86 yıl sonra ilk kez namaz kılıyor" başlığıyla sunduğu haberde, yüzbinleri bulan cemaate Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağını aktardı.
4
Amerikan Washington Post, müzeden camiye çevrilen Ayasofya'da ilk namazın büyük ilgi gördüğünü başlığına çekti.

5
İsrail'in Haaretz gazetesi, on yıllar sonra büyük bir kalabalığın Ayasofya'da ilk cuma namazını kılmak için toplandığını yazdı.
6
'Ayasofya için yeni dönem bugün başlıyor' başlığını kullanan Alman Deutsche Welle "Camiye dönüştürülen Ayasofya, cemaatle kılınacak ilk cuma namazı ile birlikte ibadete açılacak" ifadesini kullandı.

7
Yunan Kathimerini gazetesi, binlerce Müslümanın ilk cuma namazı için Ayasofya etrafında bir araya geldiğini internet sitesinde ilk haber olarak verdi.

8
9

Son Dakika Dünya bu kareyi konuşuyor! Herkes Ayasofya'da kılınan ilk namaza kilitlendi - Son Dakika


YORUMLAR (19)
  • ulutürk: güzel olmuş ama türkiyenin en buyuk eksikligi zına yasasının 2004 ten beridir cıkarılamamasıdır bi an önce ilk devreye alıınması gereken bi proplemdir genclik nereye gidiyor aya sofya acıldı ama 50 yıl sonra orada namaz kılacak kimse kalmayacak Cevap Yaz 5 1 Yayından Kaldır
  • Oyun: Herşey Güzel olacak yalanı ile milleti kekleyen zihniyetin tek amacı kendilerine biyad edecek liderin gelmesidir. 80 yıldır bu devlette çivisi olmayanlar şimdi herşey güzel olacak diye hikaye okuyor, 80 yıl niye güzel olmadı millet devlete köle olurken sesiniz çıkmıyordu. Şimdi nasıl olsa millet geçmişi unuttu, gençlerde bilmez at yalanı mutlaka inanırlar öyle mi ? Cevap Yaz 7 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement