Bu kasabaya taşınana ev bedava! Üstelik 1000 euro destek de sağlanacak - Son Dakika

Bu kasabaya taşınana ev bedava! Üstelik 1000 euro destek de sağlanacak

25 gün önce

Akdeniz'in en büyük adası Sicilya'daki Cammarata kasabası, azalan nüfusa karşı çıtayı yükseltti. Cammarata'ya taşınacak herkes ücretsiz ev sahibi olacak.

1
İtalya'da nüfus kaybıyla başa çıkmak için 1 euro'ya ev satan kasabaların sayısında artış yaşanırken, Sicilya'ya bağlı Cammarata'nın belediye başkanı Vincenzo Giambrone'dan bu konuda çıtayı yükselten farklı bir yaklaşım geldi. Uzun ikna çabalarına rağmen yerli halkın bölgeyi terk etmesini engelleyemediğini belirten Giambrone, diğerlerinden farklı olarak ücretsiz ev projesini bu nedenle başlattıklarını duyurdu.
2
Ücretsiz ev sahibi yapıyor!
Ücretsiz ev sahibi yapıyor!
Bölgeye özellikle genç nüfusu çekmeyi amaçlayan Cammrata, kasabaya yerleşenlere ücretsiz bir şekilde ev vermeyi vaat ediyor.
3
Tarihi Ortaçağ'a uzanıyor!
Tarihi Ortaçağa uzanıyor!
Cammarata, Sicilya'nın tarihi kasabalarından birisi. 6 bin 289 nüfuslu Cammarata, ormanların zengin olduğu bir bölgede ve deniz seviyesinden 1.578 metre yüksekte yer alıyor.
4
Palermo'ya 60 kilometrelik bir mesafede bulunan Cammarata'daki birçok binanın geçmişi Ortaçağ'a uzanıyor.
5
Tek şart: Yerleşmeyi kabul etmek!
Tek şart: Yerleşmeyi kabul etmek!
Cammrata Valisi Vincenzo Giambrone'nin hayata geçirdiği bu teşvikten yararlanmam tek şartı ise kasabaya kalıcı olarak yerleşmeyi kabul etmek.
6
1000 euro destek de sağlanacak!
1000 euro destek de sağlanacak!
Ayrıca kasabaya yerleşen genç ve çocuklu çiftlere 1000 euro destek de verilecek.
7

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2020 10:45 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

8. kattan düşen kadın ayağa kalkıp yürümeye devam etti Dünya alarmda! Virüsün sıfır noktasından korkutan görüntüler gelmeye devam ediyor Kendi ölümünü bilen kahin Nostradamus, koranavirüsü de bildi! İşte tüyleri diken diken eden kehanetleri Bu şehirde her gün onlarca insan cinayete kurban gidiyor! İşte dünyanın en tehlikeli 10 yeri Oğulları uyardı ama dinlemedi! Yaşlı kadın internetten tanıştığı 35 yaşındaki sevgilisiyle evleniyor

Son Dakika Haberleri