Bu kasabaya taşınana ev bedava! Üstelik 1000 euro destek de sağlanacak - Son Dakika

Bu kasabaya taşınana ev bedava! Üstelik 1000 euro destek de sağlanacak

02.01.2020 10:45

Akdeniz'in en büyük adası Sicilya'daki Cammarata kasabası, azalan nüfusa karşı çıtayı yükseltti. Cammarata'ya taşınacak herkes ücretsiz ev sahibi olacak.

1
İtalya'da nüfus kaybıyla başa çıkmak için 1 euro'ya ev satan kasabaların sayısında artış yaşanırken, Sicilya'ya bağlı Cammarata'nın belediye başkanı Vincenzo Giambrone'dan bu konuda çıtayı yükselten farklı bir yaklaşım geldi. Uzun ikna çabalarına rağmen yerli halkın bölgeyi terk etmesini engelleyemediğini belirten Giambrone, diğerlerinden farklı olarak ücretsiz ev projesini bu nedenle başlattıklarını duyurdu.
2
Ücretsiz ev sahibi yapıyor!
Ücretsiz ev sahibi yapıyor!
Bölgeye özellikle genç nüfusu çekmeyi amaçlayan Cammrata, kasabaya yerleşenlere ücretsiz bir şekilde ev vermeyi vaat ediyor.
3
Tarihi Ortaçağ'a uzanıyor!
Tarihi Ortaçağa uzanıyor!
Cammarata, Sicilya'nın tarihi kasabalarından birisi. 6 bin 289 nüfuslu Cammarata, ormanların zengin olduğu bir bölgede ve deniz seviyesinden 1.578 metre yüksekte yer alıyor.
4
Palermo'ya 60 kilometrelik bir mesafede bulunan Cammarata'daki birçok binanın geçmişi Ortaçağ'a uzanıyor.
5
Tek şart: Yerleşmeyi kabul etmek!
Tek şart: Yerleşmeyi kabul etmek!
Cammrata Valisi Vincenzo Giambrone'nin hayata geçirdiği bu teşvikten yararlanmam tek şartı ise kasabaya kalıcı olarak yerleşmeyi kabul etmek.
6
1000 euro destek de sağlanacak!
1000 euro destek de sağlanacak!
Ayrıca kasabaya yerleşen genç ve çocuklu çiftlere 1000 euro destek de verilecek.
7

Son Dakika Bu kasabaya taşınana ev bedava! Üstelik 1000 euro destek de sağlanacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (15)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Hadise ve Reza Zarrab'ın ilişkisini Ebru Gündeş'e söylediği iddia edilen falcının kim olduğu ortaya çıktı Deren Talu'nun bikinili pozu sosyal medyayı karıştırdı! Takipçileri tek bir şeyi hatırlattı Dubai, balkonda çırılçıplak poz veren modellerin gözünün yaşına bakmadı Süt annesini görenler şaşırıyor! Bu kuzu acıkınca annesinin yanına koşmuyor Gıdı ve göz kapağı estetiği olan Yeliz Yeşilmen hastane yatağından paylaştı! Bir detay dikkat çekti