Bu Köyde Sadece Bekar Ölenler Gömülüyor! - Son Dakika

Bu Köyde Sadece Bekar Ölenler Gömülüyor!

20.12.2018 13:35

Bali'nin Trunyan Köyü'nde halk ölülerle birlikte yaşıyor. Çünkü bu köyde vefat eden hiç kimse gömülmüyor.

1
Bali'nin dağ köyü Trunyan'da son derece ilginç bir cenaze ritüeli gerçekleştiriliyor. Bu köyde ölenler ne gömülüyor ne de yakılıyor. Trunyan Köyü'nde vefat edenler bambudan yapılan özel kafeslerde çürütülüyor.
2
Ölen kişiler önce yağmur suyuyla yıkanıyor. Ardından da kafatasları biz bezle sarılıyor.
3
Cesetlerin bırakıldığı alanlara yalnızca erkekler girebiliyor. Bu alana kadınlar girdiğinde halk; deprem ya da volkanik patlama olacağına inanıyor.
4
Cesetler iyice kuruduktan sonra kafatası ve kemikler toplanıyor.
5
İnsanlara ait kafatasları ve kemikler orman içerisindeki bir alana götürülüyor. Ölen kişinin kemikleri ormandaki diğer kafataslarının yanına yerleştiriliyor.
6
İşin ilginç tarafı ise bu garip cenaze ritüeli yalnızca evli olanlara yapılıyor. Bekarken ölenler toprağa gömülüyor. Bu arada bambu kafesler 'Taru Menyan' adı verilen ağaçların altında yer alıyor. Bu ağaçların ölü kokusunu yok ettiği düşünülüyor.
7
Tüm bambu kafesleri ölülerle dolduğunda "Brutut" adı verilen bir tören yapılıyor. Bu törende erkekler yalnızca kurutulmuş muz kabuklarından yapılan kostümleri giyiyor.
8
Üç gün süren bu törenlerin ardından bambular boşaltılıyor

Son Dakika Bu Köyde Sadece Bekar Ölenler Gömülüyor! - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Müstehcen sahneleri yetişkin film sitelerine sızan dizi Bridgerton izlenme rekoru kırdı Kapıdan kovulsa bacadan giren yıldız futbolcu Gonzalı Higuain'in takıntısı, güzel modelin itirafıyla ortaya çıktı Sadakatsiz'in çatlak Gönül'ü Instagram'da da pek aktif! Takipçi sayısı her geçen gün artıyor Elliot Page, cinsiyet değiştirip erkek olduğunu açıkladıktan bir ay sonra eşine boşanma davası açtı Tanıyabilene aşk olsun! Estetiği abartan Tuğba Altıntop kızından bile küçük görünüyor