Bu Küçük Kızın Kim Olduğunu Duyan Şaşıp Kalıyor! - Son Dakika

Bu Küçük Kızın Kim Olduğunu Duyan Şaşıp Kalıyor!

24.10.2018 15:09

Aslen Adıyamanlı olan şarkıcı sahne adıyla çocukluk yıllarında “Neşecik” adı ile sekiz albüm çıkardı. Kim bu Neşecik peki?

1
Asıl adı Neşe Yılmaz. Aslen Adıyamanlı olan şarkıcı sahne adıyla çocukluk yıllarında "Neşecik" adı ile sekiz albüm çıkardı.
2
Müzik hayatına Neşecik olarak başlayan bu isim şarkıcı Zara'dan başkası değil.
3
Milliyet gazetesinin açmış olduğu Liselerarası Müzik ve Halk Oyunları yarışmasında "Türk Halk Müziği Bayan Solist" dalında Türkiye birincisi olan Zara, aynı yarışmaya 1993 yılında katılarak tekrar birincilik kazandı.
4
Yüksek eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü'nde tamamladı. 1996 yılında TRT'nin açmış olduğu "Yetişmiş Ses Sanatçısı" sınavını kazanarak "TRT Türk Halk Müziği Akitli Ses Sanatçısı" unvanıyla göreve başladı. 1997 yılında Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenen "Yunus Emre Müzikali" nde Amber rolüyle oyuncu ve solist olarak görev aldı.
5
Kral TV ve Magazin Gazetecileri Derneği gibi birçok organizasyonların ödülleri ile birlikte, 2000 ile 2003 yılları arasında 4 yıl üst üste "Türk Halk Müziği En İyi Kadın Sanatçısı" Altın Kelebek ödüllerini aldı.
6
2007'de kendi müzik şirketini kuran Zara, çıkardığı ilk albüm Avuntu ile Umut Veren Kadın Sanatçı Ödülü'nü kazandı. Aynı zamanda dizi ve filmlerde de yer alan Zara, kamera karşısına ilk kez 2001'de vizyona giren Deli Yürek Bumerang Cehenneme isimli film ile geçti. Yönetmenliğini ve senaristliğini Osman Sınav'ın yaptı aksiyon filminin başrollerinde ise Kenan İmirzalıoğlu, Oktay Kaynarca, Zara, Selçuk Yöntem ve Melda Bekcan yer aldı.

Zara, 2003'te Gelin isimli dizide Hazal karakterini canlandırdı. Dizinin başrollerinde ise Zara, Fikret Kuşkan, Yeşim Büber ve Atilla Saral yer aldı. Televizyon program sunuculuğu da yapan Zara, 2005'te Zamanı Geldi isimli şarkı programını sundu. Daha sonra ünlü insanların evini ziyaret ederek gerçekleştirdiği Tanrı Misafiri isimli televizyon programını sundu. 2009'da ise oyuncu Oktay Kaynarca ile birlikte Salı Sefası isimli programı sundu.

7
İşte kulaklarımızın pasını silen Zara'nın büyük değişimi...
8
9
10
11
12
13

YORUMLAR (3)
500

Son Dakika Bu Küçük Kızın Kim Olduğunu Duyan Şaşıp Kalıyor! - Son Dakika


Advertisement