Bu Mahalle 10 Yıldır Elektriksiz - Son Dakika

Bu Mahalle 10 Yıldır Elektriksiz

19.02.2011 13:02

1
Muğla'nın Marmaris İlçesi Karacasöğüt Köyü'nün Tuzla Mahallesi'nde oturanlar yaptıkları başvurular sonuç getirmeyince 10 yıldan bu yana karanlıkta kaldıklarını söyledi.
2
Marmaris'e 25 kilometre uzaklıktaki Karacasöğüt Köyü'ne bağlı 11 haneli, 43 kişinin yaşadığı, yaz aylarında mavi tur teknelerinin uğramadan geçmediği 2 enfes koya bakan, Tuzla Mahallesi kurulduğundan bu yana geceleri karanlığa mahkum. 1995 yılında projeler çizilerek mahalleye elektrik bağlanmasına karar verildi.
3
Ancak, aradan geçen 10 yıl içerisinde önemli bir gelişme olmadı. 2005 yılında ödenek çıkartılırken trafonun kurulacağı, elektrik direklerinin dikileceği yerler belirlendi. Ama yine elektrik bağlanmadı. Mahalle sakinleri mum ışığı ve gaz lambalı, teknolojinin hiç bir nimetinden yararlanamadan yaşamlarını sürdürdü.
4
150 dönüm tarım arazisine sahip, aynı zamanda balıkçılık ve arıcılıkla geçimlerini sağlayan mahalle sakinlerinden olan ancak lise öğrenimini Aydın'ın Germencik İlçesi'ne bağlı Ortaklar Beldesi'nde sürdüren 15 yaşındaki Ayşenur Ölmez, ""Yaşıtlarımın çoğun benim gibi öğrenimlerini başka illerde sürdürmek zorunda. Tatillerde evimize gelip buradaki karanlık yaşama dönüyoruz" dedi.

5
6
7

Son Dakika Bu Mahalle 10 Yıldır Elektriksiz - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement