Bu Matematik Testini Sadece 10 Kişiden Biri Çözebiliyor - Son Dakika

Bu Matematik Testini Sadece 10 Kişiden Biri Çözebiliyor

26.10.2017 12:42

Bu matematik testini 10 kişiden sadece biri çözebiliyor. Siz de şansınızı denemeye ne dersiniz? Önce soruları çözmeye çalışın, cevaplar en sonda sizi bekliyor...

1
Bruce Boyena tarafından hazırlanan matematik testi gibi görünen dikkat testi sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. İçinde gizli ipuçları barındıran işlem testini her 10 kişiden yalnızca biri bitirebiliyor. Boyena, testi çözecek kişilerden hesap makinesi, kalem ve kağıt kullanmadan testi bitirmesini istiyor.

2
Matematik testi kolay başlayıp giderek karmaşıklaşıyor. Ancak Boyena testi geçmek için tüm işlemlerin yapılmasını gerekmediğini; temel işlem bilgisine sahip ve doğru akıl yürütebilen herkesin geçebileceğini savundu.

3
Öte yandan, soruların içindeki ipuçlarını fark eden kullanıcılar testi bir ile üç dakika arasında kolayca bitirebildiklerini söyledi.

4
Çözüm aslında oldukça basit...

5
Soruların çoktan seçmeli olması işleri kolaylaştırıyor.

6
Test şıkları eleme yöntemiyle, işlemlerin tamamını yapmadan bitirilebiliyor.

7
Fotoğraftaki soru incelendiğinde, doğru cevabın binde birler basamağındaki rakamın 3 olacağı hemen görülüyor. Bu şarta uyan iki tane şık var. Yüzde birler basamağındaki rakamında yine 3 olduğu anlaşılıyor.

Bu kurala uyan sadece bir şık var: 333,333

8
9
10
11
12
13

Son Dakika Bu Matematik Testini Sadece 10 Kişiden Biri Çözebiliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi
Advertisement