Son Dakika Haberleri: Bu mezarlıkta ölüler gömülmüyor!

Bu mezarlıkta ölüler gömülmüyor!

4 ay önce

Endonezya Bali'nin Trunyan köyünde son derece ilginç bir cenaze ritüeli gerçekleştiriliyor. Bu köyde ölenler ne gömülüyor ne de yakılıyor. Trunyan köyünde vefat edenler bambudan yapılan özel kafeslerde çürütülüyor. Trunyan köyü kulağa hiç hoş gelmese de turistler için de oldukça popüler.

1
Bali'de bir volkanın eteğindeki bir dağ köyü olan Trunyan, ormanın derinliklerinde bulunur ve sadece tekneyle erişilebilir.
2
3
4
5
Cesetler iyice kuruduktan sonra kafatası ve kemikler toplanıyor.
6
Kafatasları girişe yerleştiriliyor!
Kafatasları girişe yerleştiriliyor!
İnsanlara ait kafatasları ve kemikler orman içerisindeki bir alana götürülüyor. Ölen kişinin ormandaki diğer kafataslarının yanına yerleştiriliyor.
7
8
9
10
Ağaçlar sayesinde cesetler kokmuyor!
Ağaçlar sayesinde cesetler kokmuyor!
Bu arada bambu kafesler Taru Menyan adı verilen ağaçların altında yer alıyor. Bu ağaçların ölü kokusunu yok ettiği düşünülüyor.
11
12
13Haber Yayın Tarihi: 30.05.2019 02:05 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bu arabanın eşi benzeri yok, sadece 1 adet üretildi! Fiyatı dudak uçuklatıyor FOX ekranlarının güzeller güzeli spikeri Nazlı Tolga, bakın şimdi ne yapıyor! Şüpheyle karşılanıyordu! Cinsel ilişki bağımlılığı gerçek bir hastalık çıktı Ünlü oyuncudan skandal iddia: Bana tecavüz etmeden önce heyecandan tir tir titredi! Yüzlerce cesur vatandaş sonbahar ekinoksu için çırılçıplak denize girdi!