Bu Okullar Zengin Ediyor! - Son Dakika

Bu Okullar Zengin Ediyor!

1
10- ESADE Business School (İspanya)
2
Esade Business School 50 yılı aşkın süredir, İşletme ve Hukuk konularında eğitim veriyor. Okulun kampüsleri İspanya'da Barselona ve Madrid şehirlerinde Arjantin'de ise Buenos Aires'te.
3
35 bini aşkın mezunlarının birçoğu dünya çapında 95 ülkede başarılı mevkilerde görevlerini sürdürüyor.
4
33 farklı ülkeyi temsil eden yabancı uyruklu öğretim görevlileri dahil tüm eğitim kadrosu toplam sayısı 1215.
5
9- Essec Business School (Fransa)
6
Fransa'nın Cergy sehrinde bulunan ve AACSB tarafindan Avrupa'da ilk defa tanınmış işletme okulu olarak biliniyor. Ayrıca Fransa'daki ilk 75'ten fazla MBA programı bulunan okul Paris'ten 30 dakika mesafede bulunuyor .
7
EBS'in en dikkat çekici özelliklerinden biri ise dev kütüphanesi.
8
8- IIM, Ahmedabad (Hindistan)
9
Hindistan'daki ''Indian Institute of Management, Ahmedabad'', gazetenin her yıl hazırladığı listeye bu sene ilk kez sekizinci sıradan girerken, okulda okuyan öğrencilerden ödeme güçlerine bağlı olarak ücret alınıyor. Eğitim süresi 22 ay olan okulun kadın öğrenci oranı yüzde 15. Okul, uluslararası deneyim sıralamasında ise 43'üncü sırada bulunuyor.
10
Hindistan'da bulunan okuldan mezun olunduğu zaman ve sonrasındaki ilk 3 ayda iş bulabilme oranı yüzde 100. Mezun olduktan üç yıl sonra maaşı 92 bin 693 dolar olan bir iş imkanına kavuşulabiliyor.
11
7- London School of Economics and Political Science (İngiltere)
12
Ekonomi alanında eğitim veren en iyi okul olarak görülen ve İngiltere'de bulunan ''London School of Economics and Political Science'' listenin 7. sırasında yer aldı.
13
Okuldan mezun olunduğunda işe girme oranı yüzde 90 iken, mezuniyetten üç yıl sonraki ortalama maaş 70 bin 231 dolar tutarında.
14
6- Grenoble Graduate School of Business (Fransa)
15
Merkez kampüsü Londra'nın kalbinde. Ayrıca Manchester ve Birmingham'da da kampüsleri mevcut.
16
Diğer birçok okulda da sağlanan bir fırsat olarak başvuran adaylara 8000 Sterlin'e kadar burslu eğitim olanağı sağlıyor.
17
5- EM Lyon Business School (Fransa)
18
Dünyanın en iyi üniversiteleri listesine çok sayıda üniversite sokan Fransa'nın bir diğer köklü MBA programlarından biri de EM Lyon Business School.
19
EM Lyon Business School ilginç mimari yapısı ve dev kampusuyla da dikkat çekiyor.
20
4- Universitat St. Gallen (İsviçre)
21
İsviçre'nin köklü üniversitesi ülkenin, dünyanın en önemli finans merkezlerinden biri olma ayrıcalığını kullanarak ön plana çıkıyor.
22
3- HEC Paris (Fransa)
23
Geçen yılki listede ikinci sırada yer alan HEC Paris bu yıl sıralamadaki yerini CEMS'e kaptırdı. Yıllık ücreti 23 bin 800 avro olan okulun eğitim süresi 18 ay. Kadın öğrenci oranının yüzde 45 olduğu okul, uluslararası deneyim sıralamasında 10'uncu sırada yer alıyor. Okulun yüzde 25'i ise yabancı öğrencilerden oluşuyor.
24
Mezuniyet sonrası üç ay içinde iş bulma oranı ise yüzde 81, mezun olduktan üç yıl sonra ortalama yıllık maaşı ise 75 bin 224 dolar düzeyinde bulunuyor.
25
2- CEMS (17 ülkede)
26
2009 yılı listesinde birinci sırada yer alan ve yıllık harcı 9 bin 806 avro olan okuldan mezun olunduktan sonra 3 ay içinde iş bulabilme oranı yüzde 99 seviyesinde bulunuyor. Yüzde 48'i kadınlardan oluşan okuldaki yabancı öğrencilerin oranı yüzde 92 düzeyinde bulunuyor.
27
Uluslararası deneyim avantajında 4'üncü sırada bulunan okuldan mezun olduktan üç yıl sonra yıllık 60 bin dolar maaşla işe başlanabiliyor. Okulun eğitim süresi ise 12 ay.
28
Geçen yıl 3. sıradayken bu yıl ilk sıraya yükselen ve yıllık fiyatı 17 bin 400 avro olan ''ESCP Europe''tan mezun olduktan sonra en fazla 3 ay içinde yüzde 97 ihtimalle iş sahibi olunabiliyor ve mezun olduktan üç yıl sonra yıllık ortalama 66 bin dolar (aylık ortalama 5 bin 500 dolar) maaş elde edilebiliyor.
29
1- ESCP Europe (Fransa, İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya)
30
İşte FT'ye göre Avrupa'nın en iyi master okulu.

Haber Yayın Tarihi: 25.10.2010 11:11

Son Dakika Bu Okullar Zengin Ediyor! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ölen ünlü oyuncunun kız kardeşi, eniştesinin yanına taşındı! Dedikodu kazanı kaynıyor Koronavirüsün uğramadığı dünyanın en uzak adası: İğne atsanız sesi duyulur Çölün ortasında kırık tabut içinde bulunan model, ölmeden önce yatağa bağlanıp işkence görmüş Biraz yakacak ama bağışıklığımızı koruyacak! Mutfağımızın kızıl savaşçısı: Acı biber Ürün tanıtımını iç çamaşırıyla yapan Wanda Nara, takipçilerini mest etti