Son Dakika Haberleri: Bu Parti İktidara Talip

Bu Parti İktidara Talip

10 yıl önce

1
Avustralya, haftasonu yapılacak parlamento seçimlerine hazırlanıyor. Buraya kadar her şey normal. Ancak bu parlamento seçimlerinde seçmenleri farklı bir alternatif bekliyor. İşçi Partisi ve muhalefetteki muhafazakarlar seçmenleri ikna etmek için son kozlarını oynarken marjinal parti sloganları ve vaatleriyle seçimlere sıkı hazırlanıyor.
2
Din politikadan uzak dursun... Okullarda zorunlu cinsel eğitim verilsin... Eşcinsel evliliklere izin verilsin... İnternette kısıtlamalara son verilsin...Hiç de bir parti sloganı gibi durmayan bu söylemler Avustralya'daki partiye ait.

Avustralya, haftasonu yapılacak seçimlere hazırlanıyor ancak bu seçimlerde Muhafazakarlar ve İşçi Partisi kadar bu parti de farklı "sloganları ve vaatleriyle" dikkat çekiyor

3
Her ne kadar iktidardaki İşçi Partisi ve muhalefetteki Muhafazakarlar seçimin güçlü adayları olsa da şüphesiz ki seçimin en renkli adayı iki yıl önce kurulan part. Fiona Patten liderliğindeki parti ilk kez bir seçime katılıyor

4
Bir gece kulübünde striptizci olarak çalışan Leishman, milletvekili seçilse de mesleğini bırakmaya niyetli değil.


"Bu seçimlerden milletvekili olarak çıksam bile bazı boş gecelerimde haftasonlarında striptiz yapmaya devam ederdim sanırım."


Leishman parti politikasını "Biz temel olarak insan haklarıyla kişisel özgürlükleri savunuyoruz. Daha çok cinsellik ve cinsiyet sorunlarına odaklanıyoruz" diyerek açıklıyor.

5
Örneğin, eşcinsellere haklarının tanınması, cinsel eğitim verilmesi, yasaklı internet sitelerine girişin sağlanması, kürtajın yasallaşması gibi girişimler partinin önceliklerinden...


Avustralyalılar ilk başta partiye pek sıcak bakmasa da şimdilerde partinin çalışmalarını daha da benimsemişe benziyor.


İşte Avustralyalı seçmenlerin görüşleri:

6
"Politikada yeni yüzler ve fikrler görmek ilgi çekici. özellikle de kadın erkek, gay ayrımı yapılmadan politikaların yürütülecek olması gelecek için umut verici." "Kesinlikle bu parti ortalığı biraz karıştırır ancak yine de şu anki parti liderlerinin hep aynı sıkıcı söylemleri düşünüldüğünde, cinsel hakları koruyan bir parti neden olmasın... "

7
Her ne kadar seçimin en dikkat çeken partisi olsa da cumartesi günü esas yarış iktidardaki İşçi Partisi ile muhalefetteki muhafazakarlar arasında geçecek... Ancak Avustralya'da tek partinin iktidara gelmesi zor gibi görünüyor... Herhangi bir koalisyon olasılığında ise partinin parlementoya girmesi mümkün olabilir.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17Haber Yayın Tarihi: 19.08.2010 11:02 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor! İşte siyah sarımsağın faydaları Mucize Doktor'un çılgın Açelya'sından yatak pozu! Beğeni yağdı Ünlü model Kendall Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu Böyle meslek görülmedi! Sadece vücudunu paylaşarak yılda 300 bin dolar kazanıyor