Bu plajlar utangaçlara göre değil! İşte dünyanın en ünlü çıplaklar plajı - Son Dakika

Bu plajlar utangaçlara göre değil! İşte dünyanın en ünlü çıplaklar plajı

09.01.2020 15:43

Yaz tatilinin olmazsa olmazı olan plajlar kimi özellikleriyle diğerlerinden ayrılıyor. Mayo, şort ya da bikininizden kurtulup sadece teninizin su ve güneşle buluştuğu plajlar bu yönüyle oldukça farklı. İşte dünya genelindeki çıplaklar plajları.

1
Kızıl Plaj, Girit, Yunanistan
Kızıl Plaj, Girit, Yunanistan
Yunanistan'ın Girit adasında bulunan Kızıl plaj, çıplakların rağbet gösterdiği bir yer. Matala'ya 20 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunan plaj, 300 metre uzunluğa sahip. Özellikle hippi gençlerin 60'lı yıllarda gittiği plaj, günümüzde de çıplakları ağırlıyor. Üstelik plajda mağaralar ve antik kalıntılar da bulunuyor.

2
Plakias Plajı, Girit, Yunanistan
Plakias Plajı, Girit, Yunanistan
Girit'in en uzun plajlarından biri olan Plakias da herhangi bir giysi olmadan güneşlenip denize girilebilecek yerler araslında bulunuyor. Tüplü dalış gibi faaliyetler için de uygun bir yer olan Plakias'ın toplam uzunluğu 1.3 kilometre.

3
Rovinj, Hırvatistan
Rovinj, Hırvatistan
Hırvatistan'ın Dalmaçya kıyısında bulunan yerleşim birimi Rovinj'de yer alan Valalta, bölgenin en ünlü plajlarından biri. Çıplakların da rağbet ettiği bu plaj, Adriyatik'te bu alanda tek olma özelliğine sahip.
4
Wreck, Kanada
Wreck, Kanada
Kanada'da devletin açtığı bir çıplaklar plajı olan Wreck bu açıdan bir ilke imza atmış oldu. Vancouver'a 15 dakikalık yürüme mesafesindeki plaj, aynı zamanda Kuzey Amerika'nın da en uzun sahil şeridine sahip çıplaklar plajı unvanına sahip.

5
Cap d'Adge, Fransa
Cap dAdge, Fransa
Dünyanın en ünlü çıplaklar plajı olan Cap d'Agde plajına her yaz onbinlerce turist akın ediyor. Kasabada da çıplak gezilebilmesine izin verildiği için bölge nüdistler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yer.
6
Haulover, ABD
Haulover, ABD
Amerika'nın güneydoğusunda bulunan Florida eyaletindeki bu plaj, isteyenlerin giyisisiz de güneşlenebilip denize girebileceği bir yer. Yılda yaklaşık bir milyon insanın geldiği plaj, bu yönüyle de dikkat çekiyor.
7
Riveria Maya, Meksika
Riveria Maya, Meksika
Meksika'nın gizli cennet olarak anılan bu plajına girmek için tek bir şart var, o da yetişkin olmak. Bir otelin işlettiği bölgede dileyen herkes çıplak dolaşabiliyor. Tamamen nüdistlere göre tasarlandığı için buraya 18 yaş altı misafir kabul edilmiyor.
8
Grand Saline, St. Barts
Grand Saline, St. Barts
Fransa'nın denizaşırı toprağı olan St. Barts adasındaki Grand Saline plajı, nüdistlerin de rağbet ettiği bir yer. Dünyanın en zengin isimlerinin tatilini geçirmek için tercih ettiği bölgede çok sayıda ünlü isime rastlamak mümkün.

9
Patara, Türkiye
Patara, Türkiye
Caretta carettaların üreme alanı olan bölgede uzun yıllardır turistler denize çıplak giriyor.

YORUMLAR (14)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Bu plajlar utangaçlara göre değil! İşte dünyanın en ünlü çıplaklar plajı - Son Dakika


Advertisement