Son Dakika Haberleri: Bu Restoranda Takipçi Sayına Göre Hesap Ödüyorsun! 100 Bin Takipçisi Olan Yaşadı

Bu Restoranda Takipçi Sayına Göre Hesap Ödüyorsun! 100 Bin Takipçisi Olan Yaşadı

27 gün önce

İtalya'nın Milano şehrinde açılan suşi barındaki ilginç ödeme yöntemi herkesi şaşırtıyor. Çünkü burada para değil, Instagram'daki takipçi sayınız geçiyor.

1
Eminiz ki Black Mirror'ı izleyenler "aaa işte bu da oldu!" diyecektir. Cep telefonları, internet, gelişen teknoloji derken; çağın çılgınca kullanılan uygulaması Instagram hayatımızın en önemli şeyi oldu. Küçücük bir çocuğun bile "Benim 550 takipçim var!" dediği şu günlerde. İtalya'nın Milano kentinde açılan suşi barı da buna ayak uydurup, ilgi çekmek için müşterilerinin Instagram takipçi sayısına bakarak hesap yazıyor.
2
Restoranda Instagram kullanıcıları beş kategoriye ayrılıyor. İlk siparişi verdikten sonra Instagram'da bin takipçisi olan müşteriye 1 porsiyon yemek ikram ediliyor. 5 bin takipçisi olan 2 porsiyon, 10 binden fazla takipçisi olan ise 4 porsiyon yemeği bedavaya yiyebiliyor.
3
100 binden fazla takipçisi olanlarsa hiç hesap ödemiyor. Ancak bunun için müşterilerin sosyal medya hesaplarında restoranın içinde çekilmiş fotoğraflarını paylaşmaları ve restoranın adını kullanmaları şart..
4
İşletmeciler uygulamanın başarılı olması halinde benzer konseptte başka restoranlar da açmayı hedefliyor.
5
6

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Elektrik Faturanızı Düşürecek 10 Süper İpucu İzdivaç'ın Fenomen Gelin Adayı Hanife'nin, Son Hali 'Estetik mi Oldu?' Dedirtiyor! Jennifer Lopez Yine Sınırları Zorladı, Önü Ayrı Arkası Ayrı Olay! Ateşli Paylaşımlarıyla Erkekleri Mest Eden Güzel Model, Yılın Kadını Seçildi! Gribin İlacı: Cinsel İlişki!