Son Dakika Haberleri: Bu Restoranda Takipçi Sayına Göre Hesap Ödüyorsun! 100 Bin Takipçisi Olan Yaşadı

Bu Restoranda Takipçi Sayına Göre Hesap Ödüyorsun! 100 Bin Takipçisi Olan Yaşadı

4 ay önce

İtalya'nın Milano şehrinde açılan suşi barındaki ilginç ödeme yöntemi herkesi şaşırtıyor. Çünkü burada para değil, Instagram'daki takipçi sayınız geçiyor.

1
Eminiz ki Black Mirror'ı izleyenler "aaa işte bu da oldu!" diyecektir. Cep telefonları, internet, gelişen teknoloji derken; çağın çılgınca kullanılan uygulaması Instagram hayatımızın en önemli şeyi oldu. Küçücük bir çocuğun bile "Benim 550 takipçim var!" dediği şu günlerde. İtalya'nın Milano kentinde açılan suşi barı da buna ayak uydurup, ilgi çekmek için müşterilerinin Instagram takipçi sayısına bakarak hesap yazıyor.
2
Restoranda Instagram kullanıcıları beş kategoriye ayrılıyor. İlk siparişi verdikten sonra Instagram'da bin takipçisi olan müşteriye 1 porsiyon yemek ikram ediliyor. 5 bin takipçisi olan 2 porsiyon, 10 binden fazla takipçisi olan ise 4 porsiyon yemeği bedavaya yiyebiliyor.
3
100 binden fazla takipçisi olanlarsa hiç hesap ödemiyor. Ancak bunun için müşterilerin sosyal medya hesaplarında restoranın içinde çekilmiş fotoğraflarını paylaşmaları ve restoranın adını kullanmaları şart..
4
İşletmeciler uygulamanın başarılı olması halinde benzer konseptte başka restoranlar da açmayı hedefliyor.
5
6

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kilo Verince Cinsel Hayatım Canlandı Diyen Ünlü Model, Cesur Kıyafetiyle Büyüledi Yeşilçamın Ateşli Güzeli Aslında Erkekmiş! Bu Ülkeler Türk Vatandaşlardan Vize İstemiyor! Her Gün 6 Metre Dalarak Ölüme Meydan Okuyor, Vücutlarıyla Kıskandırıyorlar Bu Besinler Hafızasını Güçlendirmek İsteyenler İçin Birebir!