Hababam Sınıfı Uyanıyor'daki bu sahnenin ilginç hikayesi yıllar sonra ortaya çıktı - Son Dakika

Hababam Sınıfı Uyanıyor'daki bu sahnenin ilginç hikayesi yıllar sonra ortaya çıktı

05.07.2021 14:47

1976 yapımı 'Hababam Sınıfı Uyanıyor' filminde, 'Hayta İsmail' karakterinin askerden izne geldiği sahnenin ilginç hikayesi yıllar sonra ortaya çıktı. Filmin çekildiği sırada vatani görevini yapan Hayta İsmail'in iki günlük izne gelmesiyle ortaya unutulmaz bir eser çıkmış.

1
Ertem Eğilmez'in yönetmen koltuğunda oturduğu içinde büyük sürpriz barındıran 'Hababam Sınıfı Uyanıyor' filminin yapım şirketi, sosyal medya hesabından nostaljik, aynı zamanda ilginç bir paylaşıma imza attı.
2
Arzu Film'e ait özel fotoğrafların paylaşıldığı sosyal medya hesabında, 'Hayta İsmail' karakterinin ziyarete geldiği gün sette yaşanan süreç şöyle anlatıldı:

3
"Zor iştir bir senaryoya doğaçlama şeyler eklemek. Anlık kararlar ve görüşler gerektirir. Dolayısı ile dramatik yapıyı bozmadan, genel akışı bozmadan filme katkı yapacak müdaheleler her zaman riskte taşır ama yapılabilen, örneklerini sıklıkla gördüğümüz uygulamalardır bunlar."
4
"Gerçek askerdi Ahmet Arıman. Ziyarete gelmişti sete. Senaryoda olmayan sahneler eklendi. Arkadaşlarıyla geçirdiği süreç, ayrılırlarken verdiği mesaj belkide filmin draması ve önermesi adına en güzel bölümleri oluşturdu."

5
"Genelde senaristler, senaryolarını teslim ettikten sonra nedense yapımcı ve yönetmenler pek görmek istemezler senaristleri sette. En azından eskiden böyle durum söz konusuydu diyeceğiz ama hala günümüzde bile bunun çok örneğine şahit olabiliyoruz maalesef."
6
"Senaryonun önemine inanan, altına imza atmasa bile senaryo konusunda hem çok hassas hem de çok hakim bir yönetmen olmasına rağmen Ertem Eğilmez, filmin son aşamasına kadar tüm ekibi bir arada tutmayı seven bir yönetmendi."
7
"Kafa kafaya gelindi, Ahmet Arıman'ın ziyareti değerlendirildi ve bu eklemeler çok kısa içinde uygulamaya konuldu ve 2 günlük bir süreç içinde tüm sahneleri çekildi."
8
"Bu bilinen bir şeydi zaten ama sinemayı seven dostlara, arkadaşlara , bir projeye çekim döneminde en doğru müdahalelerden biri olduğu gerekçesi ile, örnek oluşturması adına bir kere daha paylaşmak istedik.. Sevgi ve saygılarımızla"
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika Hababam Sınıfı Uyanıyor'daki bu sahnenin ilginç hikayesi yıllar sonra ortaya çıktı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement