Son Dakika Haberleri: Bu Sektörde İş Çok, İşçi Yok!

Bu Sektörde İş Çok, İşçi Yok!

7 yıl önce

1
Ege Maden İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Erdinç, ''Türkiye'de yüzde 8 işsizlik var deniliyor. Maalesef Türkiye'de iş beğenmemezlik var. Mermer sektörüne işçi bulmakta sıkıntı yaşıyoruz'' dedi.
2
Erdinç, kentteki bir otelde Burdur Ticaret Borsası tarafından mermer sektöründeki sorunlar ve gelişmelerin değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin doğaltaş mermer ihracatını en fazla Çin'e yaptığını bildirdi.
3
Çin'de mermer üretim maliyetlerinin her geçen gün artması dolayısıyla ileriki zamanlarda Çin'e işlenmiş mermer ihracatına da başlayacaklarını ifade eden Erdinç, ''Son yıllarda Hindistan Türkiye için önemli bir pazar haline geldi.
4
Hindistan, mermerciler için en az Çin kadar muazzam bir pazar olacak. Çünkü son zamanlarda artan talepleri var. Güzel ve iyi taş alıyorlar'' diye konuştu.
5
Mermer sektöründe işçi sıkıntısı yaşandığını vurgulayan Erdinç, ''Türkiye'de yüzde 8 işsizlik var deniliyor. Maalesef Türkiye'de iş beğenmemezlik var.
6
Mermer sektöründe işçi bulmakta sıkıntı yaşıyoruz. Son 2 yıldır işçi bulamamaktan dolayı üretim randımanında yüzde 30 düşüş oldu. İşçi sorununun muhakkak çözülmesi lazım'' diye konuştu.
7
Ege Maden İhracatçılar Birliği Denetleme Kurulu Üyesi Ali Gür ise Burdur'da mermerciliğin en önemli sektörlerin başında geldiğini dile getirerek, önümüzdeki dönemde özellikle Çin ve Hindistan'ın maden taleplerinin artacağını kaydetti.
8
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Türkiye'de çok güzel bir ortam olduğunu ifade ederek, ''Bu durum ekonomideki istikrar ve güvenden kaynaklanıyor. Ülkemizde böyle bir istikrar ortamı olmasaydı bunları düşünemiyor olacaktık'' dedi.
9
10
11
12
13Haber Yayın Tarihi: 18.11.2012 08:43 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rusya'da bir benzin istasyonu, bikinili müşterilerine ücretsiz yakıt vereceğini duyurunca ortalık karıştı! Canan Karatay zeytinyağını öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! ABD'li modelin başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ünlü oyuncu Scarlett Johansson'dan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular