Bu Sektörde İş Çok, İşçi Yok! - Son Dakika

Bu Sektörde İş Çok, İşçi Yok!

18.11.2012 08:43

1
Ege Maden İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Erdinç, ''Türkiye'de yüzde 8 işsizlik var deniliyor. Maalesef Türkiye'de iş beğenmemezlik var. Mermer sektörüne işçi bulmakta sıkıntı yaşıyoruz'' dedi.
2
Erdinç, kentteki bir otelde Burdur Ticaret Borsası tarafından mermer sektöründeki sorunlar ve gelişmelerin değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin doğaltaş mermer ihracatını en fazla Çin'e yaptığını bildirdi.
3
Çin'de mermer üretim maliyetlerinin her geçen gün artması dolayısıyla ileriki zamanlarda Çin'e işlenmiş mermer ihracatına da başlayacaklarını ifade eden Erdinç, ''Son yıllarda Hindistan Türkiye için önemli bir pazar haline geldi.
4
Hindistan, mermerciler için en az Çin kadar muazzam bir pazar olacak. Çünkü son zamanlarda artan talepleri var. Güzel ve iyi taş alıyorlar'' diye konuştu.
5
Mermer sektöründe işçi sıkıntısı yaşandığını vurgulayan Erdinç, ''Türkiye'de yüzde 8 işsizlik var deniliyor. Maalesef Türkiye'de iş beğenmemezlik var.
6
Mermer sektöründe işçi bulmakta sıkıntı yaşıyoruz. Son 2 yıldır işçi bulamamaktan dolayı üretim randımanında yüzde 30 düşüş oldu. İşçi sorununun muhakkak çözülmesi lazım'' diye konuştu.
7
Ege Maden İhracatçılar Birliği Denetleme Kurulu Üyesi Ali Gür ise Burdur'da mermerciliğin en önemli sektörlerin başında geldiğini dile getirerek, önümüzdeki dönemde özellikle Çin ve Hindistan'ın maden taleplerinin artacağını kaydetti.
8
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Türkiye'de çok güzel bir ortam olduğunu ifade ederek, ''Bu durum ekonomideki istikrar ve güvenden kaynaklanıyor. Ülkemizde böyle bir istikrar ortamı olmasaydı bunları düşünemiyor olacaktık'' dedi.
9
10
11
12
13

Son Dakika Bu Sektörde İş Çok, İşçi Yok! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Wanda Nara sınırları yıktı geçti! At üzerinde çırılçıplak poz verdi 190 milyon yıllık tarihiyle büyülüyor! Dünya üzerinde olduğuna inanamayacaksınız "Bilim kadını olup aç mı kalsaydım" sözüyle hafızalara kazınmıştı! İşte skandallar kraliçesinin son hali Dünyada tek! Bu kasabaya erkekler yalnızca hafta sonu girebiliyor Bal kabağı ile spor yapan fenomenin iç çamaşırı koptu