Son Dakika Haberleri: Bu Sorunun Cevabını Çok Az Kişi Verebiliyor! İşte "Yeşil Göz" Bulmacası

Bu Sorunun Cevabını Çok Az Kişi Verebiliyor! İşte "Yeşil Göz" Bulmacası

2 yıl önce

Basit bir matematik problemi gibi görünen ve internette gittikçe popülerleşen bu sorunun doğru yanıtını çok az kişi verebildi. İşte sosyal medyada hayli popüler olan "yeşil göz" sorusu ve yanıtı.

1
Bir adada 100 kişi ve bir diktatör yaşıyor. Adadakilerin birbirleri ile konuşmaları yasak. Adadan kaçmanın hiçbir ihtimali yok, ancak isteyen herkes gardiyanlardan kendisini bırakmasını isteyebilir. Gardiyanlardan sadece gece vakitlerinde adadan çıkış izni alınabilir. İzin verilmesini belirleyen sadece tek bir faktör var, gözlerin yeşil olması.

2
Eğer adadan çıkmayı isteyen kişi yeşil gözlüyse, isteği yerine getirilir. Fakat gözleri yeşil değilse, bir volkanın içine atılıyor. Ancak kimse birbiriyle konuşamadığı için yeşil gözlü olup olmadıklarını öğrenmelerinin bir yolu yoktur. Aslına bakılırsa, adadaki 100 esirin de göz rengi yeşildir.

3
Bu adaya gelip esirlerin bilmediği tek bir şey söyleme hakkına sahip oluyorsun. Soru ise şu: Tek bir cümleyle diktatörü nasıl alt edebildin?

4
Doğru cevap "En az birinizin gözleri yeşil" Zira bu açıklama adadakilerin yeni öğrendiği bir şey değil.


Söz konusu açıklama sayesinde adadakiler önceleri yeşil gözlü olan kişinin adadan ayrılmasını bekler ve adadan kimsenin ayrılmadığını görünce kendileri dahil herkesin yeşil gözlü olduğunu anlayarak aynı gece adayı terk ederler. Bu sayede de adadaki esaret son bulmuş oldu.Haber Yayın Tarihi: 07.06.2018 01:51 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor Bekaret sahnesiyle olay olan Zalim İstanbul'un Ceren'i, Twitter'da TT oldu Yeşilçam yıldızı Ahu Tuğba'nın, ABD'de siyaset okuyan kızının mesleğini duyan şoke oluyor! Güzel model Bella Hadid, Instagram'da şeffaf kıyafetiyle fotoğraf paylaştı! Beğeni butonu çöktü