Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız! Direğe bağlayıp tarçına buluyorlar - Son Dakika

Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız! Direğe bağlayıp tarçına buluyorlar

11.05.2020 10:49

Toplumdan topluma, kuşaktan kuşağa aktarılan gelenekler ülkelere göre farklılık gösteriyor. İçlerinde hayret ettiklerimiz de var hayran kaldıklarımız da hatta ürktüklerimiz de var. Cenaze törenleri, düğünler, kutlamalar ve daha birçok olayda geleneklerin ağır bastığı uygulamalar bir hayli ilginç. Ancak bizim konumuz bekarlar. İşte tarçınla yıkanmadan komik şapkalara 8 farklı ülkede bekarlar için uygulanan gelenekler…

1
Tarçın olabilir ama ya biber!
Tarçın olabilir ama ya biber!
Danimarka'da bekarlık için oldukça ilginç bir gelenek bulunuyor. 25 yaşındaysanız ve henüz evlenmediyseniz, doğum gününüzde arkadaşlarınızın sizi bir direğe bağlaması ve tarçına bulaması kaçınılmaz. Daha da fenası 30 yaşınıza geldiğinizde hala bekarsanız, tarçının yerini biber alıyor. 16. yüzyıldan kalma bu geleneğin kıta etrafından seyahat ederken evlilik için fırsat bulamayan Danimarkalı baharat tüccarlarından bugüne aktarıldığı düşünülüyor.

2
Bu gördüğünüzü çöp sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu boş kutular 25 yaşında hala evlenmemiş olan bekar kızlara verilen 25. doğum günü hediyesi. 25 yaşında, kadınlar hala bekarlarsa "eski bir kutu" olarak kabul ediliyorlar. Schachtelfest'in kelime anlamı da "Kutu Festivali" Festivalde genellikle doğum günü olan kişinin arkadaşları komik sözlerle süslenmiş yirmi beş veya daha fazla kutuyu kişinin bahçesine bırakıyor.
3
Renkli şapkalar
Renkli şapkalar
Fransa da bekarlar için oldukça ilginç gelenekleri olan ülkelerden biri. Fransa'da her Kasım ayının 25'i, henüz evlenmemiş kadınların genç koruyucu azizi Sainte Catherine'in günü olarak kutlanıyor. Bu günde, 25 yaşındaki kadınlar, kafalarına bilgeliği ve inancı ifade eden yeşil ve sarı şapkalar takıyorlar. Bazı "Catherineler" yakın zamanda evlenme umuduyla bu özel günü kutlarken, bazıları ise bekarlıklarından oldukça mutlu olarak bu günü kucaklıyor.
4
Tatlı bir gelenek!
Tatlı bir gelenek!
Zwangspoltern ismi verilen Avusturya'daki bu gelenek ise 30 yaş ve üzerinde evli olmayan kişiler için geçerli. Bu gelenekte ise arkadaşlarınız size bir kıyafet hediye ediyor. Bu kıyafetle yabancılara alkol veya şeker satmanız gerekiyor. Satıştan topladığınız parayla ise arkadaşlarınıza içki ısmarlamak zorundasınız!

5
Bu ülkede her şeyin pazarı var!
Bu ülkede her şeyin pazarı var!
Çin'in Şanghay kentinde anne ve babalar evlendirmek istedikleri çocukları için sıradışı bir yönteme başvuruyor. Anne ve babalar çocuklarının fotoğraflarının, yaş, boy, kilo bilgilerinin yer aldığı kartlar hazırlıyor. Parkı gezen diğer ebeveynler de uygun talipler arasından seçim yapıyor. Müzmin bekarlar için açık hava evlilik pazarı..

6
Malezya
Malezya
Ay takviminin yedinci ayının yedinci gününde, kadınlar telefon numaralarını portakallara yazarak en yakınlarındaki nehre atarlar. Chap Goh Mei olarak adlandırılan bu gelenekte bekar kadınlar, hayallerindeki adamın portakalı bularak onları arayacağını düşünür. Erkekler ise teknelerle açılarak portakalları toplamaya çalışır. Sonuç olarak en fazla portakalı toplayan kendine en uygun eş adayını bulmaya biraz daha yaklaşmış demektir.
7
Ermenistan'da bekarsanız tuzlu bir parça ekmek yemeniz gerektiğine inanılıyor. Bu sizi gelecekteki partneriniz hakkında hayal kurmaya zorlayacak. Ancak bunu, St. Sarkis Günü'nde yapmalısınız. Ayrıca tuzlu ekmek, büyükanneniz veya evliliğini mutlu bir şekilde sürdüren orta yaşlı bir kadın tarafından pişiriliş olmalı.
8
Yalnızlar günü kutlaması yemeği
Yalnızlar günü kutlaması yemeği
Güney Kore'de 14 Nisan "Black Day" olarak kutlanıyor. Bu günde sevgilisi olmayan ve yalnız olan kişiler genellikle jjajangmyeon isimli bir yiyecek yiyerek bugünü kutluyor.

Son Dakika Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız! Direğe bağlayıp tarçına buluyorlar - Son Dakika


YORUMLAR (6)
  • evdekal evdekal: 55 yaşındayım hala a evlenemedim evde kal diyorlar evde kaldım birde küçükkken uyu uyu yat uyu koş ali koş dersleri vardı ilkokul 1 de şimdi aynısını yapıyoruz uyu uyu yat uyu 2 gün uyu 3 gün uyu 4 gün uyu iyi uykular vatandaşlar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • TOKMAKCI: BENDE MEMUR GİBİ UCUZ KİRADA OTURUP VEKİL GİBİ SEKİZ LİRAYA ADANA YİYEBİLİRSEM BÜYÜK BİR İHTİMALLE EVLENEBİLİRİM GERÇİ ONADA EN AZ SEKİZ BİLEZİK SET FALAN DERKEN OTUZ BİNLİK OLUYORSUN.MEVLA BÖYLE OLMUYOR SEN EN İYİSİ YANINA AL DESEN BİRDE O VURUYOR YANİ GARİBAN HER TÜRLÜ GARİBAN İSYAN ETSEN DERT ETMESEN DERT Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Mert: Sen her memuru birmi sanıyorsun? ben ucuz kirada oturmuyorum. 8 liraya kebapda yemiyorm. bir atıfta bulunuyorsan kime karşı yaptığına dikkate et. Memur ayrı, bakan ayrı, millevekili ayrı 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement