Bu Ülkede Kadın Olmak 'Izdırap'! - Son Dakika

Bu Ülkede Kadın Olmak 'Izdırap'!

7 yıl önce

Nijer'de, hayatın bütün yükünü kadınlar taşıyor

1
Dünyanın en fakir ülkelerinden Nijer'de en zor yaşam biçimi, kadın olarak var olabilmek.
2
Kendileri tarafından, kadın olmanın 'ızdırap' olarak tanımlandığı ülkede, kız çocukları 5-6 yaşlarında, çocukluklarını yaşayamadan kendilerini acımasız bir hayatın içinde buluyor.
3
Sırtlarına bağladıkları kardeşleriyle ev işlerini yapıyor, odun topluyor, başlarında kovalarla su taşıyor, tarlada çalışıyor.
4
Bir kadının ortalama 7 çocuk dünyaya getirdiği ülkede ebeveynler, hanelerinden bir 'boğaz' eksilsin diye, 12-13 yaşlarına gelmiş kızlarını yaşça kendilerinden büyük erkeklerle evlendiriyorlar.
5
Ergenliğe ulaşmadan yapılan doğumlar sonucunda da kızlar, ülkede 'ölümden önceki azap' olarak dillendirilen 'fistül' hastalığına yakalanıyor.
6
Hastalık sonucu idrarını tutamaz hale gelen kadınlar, oluşan pis koku nedeniyle, bebekleriyle birlikte eşleri tarafından terk ediliyor.
7
Evlilik maliyetinin yaklaşık 75 TL'ye tekabül ettiği ülkede, çok eşlilik oldukça yaygın.
8
Dört kadınla evlenen koca, yeni bir eş almak için hanımlarından birini çocuklarıyla birlikte sokağa terk edebiliyor.
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Haber Yayın Tarihi: 09.05.2013 10:27 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Türkiye'nin en yaşanabilir şehri hangisi? Ortaya çıkan sonuç şaşırttı Tadilat yaparken okulun duvarında tesadüfen bulunan 63 yıllık cüzdanın içinden çıkanlar şoke etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, açılışını yapacağı Millet Kütüphanesi'ndeki 16 sütun bakın ne anlama geliyor! 32 yaşındaki adam 'Estetik durmuyor' diyerek erkeklik organını aldırdı Sahil Güvenlik'in mavi gözlü güzeli Yasmine Bleeth son haliyle erkek hayranlarını şoke etti!