Bu ülkede tahta merdivenleri boyamak yasak! Nedenini duyunca çok mantıklı gelecek - Son Dakika

Bu ülkede tahta merdivenleri boyamak yasak! Nedenini duyunca çok mantıklı gelecek

16.09.2021 10:42

Dünyanın en geniş ikinci ülkesi olan Kanada, birçok milletten insana ev sahipliği yapıyor. Yaşam şartlarında genelde özgürlüğü baz alan ülke yeşilin her tonunun olduğu bir yer. Ancak aşırı özgür olduğunu düşündüğümüz bu ülkede öyle ilginç yasaklar var ki görünce "Yok artık" diyeceksiniz. İşte tahta köprüleri boyama yasağından, ayakkabı bağcığını bağlama yasağı da dahil ilginç uygulamalar.

1
Yunus balıklarına parklarda gösteri yaptırmak yasak
Yunus balıklarına parklarda gösteri yaptırmak yasak
Kanada'da yunus balıklarına gösteri yaptırmak yasak. Kanada'da hükümet, deniz parkları ve akvaryumlarda balina ve yunusların esaret altında tutulmasını yasaklayan bir yasaya sahip. Bunun dışında hayvan ticaretinin de önüne geçmek için yunus ve balinaların ithal ve ihraç edilmesi de olağanüstü durumlar hariç yasaklanmış.
2
Ayakkabı bağcıklarının bağlanmaması yasak
Ayakkabı bağcıklarının bağlanmaması yasak
Kanada'da ayakkabı bağcıklarının bağlanmaması yasak. İlk duyulduğunda kulağa saçma gibi gelse de ince düşünülmüş bir yasak. Bu yasak insanların yolda yürürken düşüp zarar görmemesi için var.
3
Tahta merdivenleri boyamak yasak
Tahta merdivenleri boyamak yasak
Kanada'da tahta merdivenleri boyamak ciddi ciddi yasak. Nedeni ise yine aşırı zarif bir anlam taşıyor. Kimilerine göre aşırı gereksiz olarak yorumlanabilecek bu yasak aslında tamamen insan hayatının değerini baz alarak getirilmiş. Eğer tahta ve boyanmış bir merdiveni farkında olmadan kullanırsanız merdivenin çürük olup olmadığını anlayamazsınız ve hayatınızı tehlikeye atarsınız. Kanada yasası bu yasak ile tamamen insan hayatını koruyan bir uygulama getirmiş.
4
Düello teklifi yasak
Düello teklifi yasak
Kanada'da karşılıklı iki veya ikiden fazla kişinin şakacıktan da olsa birbirine meydan okuması yasak. Sebebi ise herhangi bir huzursuzluğa sebep olabilecek her şeyi önleme isteği ile ilgili.
5
Taksi şoförlerinin tişört giymesi yasak
Taksi şoförlerinin tişört giymesi yasak
Sebebi taksi şoförlerinin müşterilerine olan saygısı ile ilgili.
6
Tereyağ renginde margarin satılması tüm Ontario eyaletinde yasak
Tereyağ renginde margarin satılması tüm Ontario eyaletinde yasak
Tereyağ renginde olan margarini tereyağ olarak satmaya çalışmak yasak. 90'lı yıllarda getirilen yasaya göre margarinin birçok markette sağlığa zararlı olduğu gerekçesiyle satılması yasak.
7
Suça teşvik eden çizgi romanlar yasak
Suça teşvik eden çizgi romanlar yasak
. Kanada'da suç içerikli olan çizgi romanların satılması yasak. Suça teşvik eden ve suç güzellemesi yapan tüm çizgi romanlar Kanada bünyesinde basılmıyor ve dağıtılmıyor, tamamen yasak.
8
Çamaşır ipinde çamaşır asmak yasak
Çamaşır ipinde çamaşır asmak yasak
Kanada'nın çoğu bölgesinde bahçenizdeki çamaşır ipine çamaşır asmanız görüntü kirliliğine sebebiyet verdiğinden yasaklanmış. Kaynak: Milliyet

Son Dakika Bu ülkede tahta merdivenleri boyamak yasak! Nedenini duyunca çok mantıklı gelecek - Son Dakika


YORUMLAR (3)
  • dopdogrucudavutt : Adamlar insana yatırım yapmış.. Helal olsun dedim içimden.. (Dışımdan dersem hemen kınarlar bizde ) Cevap Yaz 76 2 Yayından Kaldır
  • Mesut Öztaş: Bu margarin halkı damar hastası yaptı.paramiz az olduğu için aldık.yasaklanmali hastane masrafı daha çok.margarine yasak.ama bu seferde pastaneciler somut 5 lira oldu derler.cunku tereyağ yemek artık lüks. Cevap Yaz 56 3 Yayından Kaldır
500
Advertisement