Son Dakika Haberleri: Bu Ülkede Tuvalet Kağıdı Bitti!

Bu Ülkede Tuvalet Kağıdı Bitti!

7 yıl önce

Herkes marketlere koşuyor

1
Senelerdir yaşanan ekonomik sıkıntılarla boğuşan, ilaç, süt, kahve ve şeker gibi temel ihtiyaç maddelerinin kıtlığına alışık olan Venezuela halkı tuvalet kağıdı kıtlığı ile karşı karşıya.
2
Hükümet tuvalet kağıdı ithal etmeyince halk marketlere koştu. Yaşanan panik nedeniyle marketlerdeki raflarda tuvalet kağıdı kalmadı.
3
Başkent Caracas'ta yaşayan Maria Rojas isimli 70 yaşındaki Venezuela vatandaşı, "Bu yaşıma rağmen hayatımda böyle bir şey görmedim. İki haftadır aradığım tuvalet kağıdını sonunda farklı bir şehirdeki süpermarkette buldum." diyor.
4
Ülkede yaşanan kıtlığın hükümetin uyguladığı ekonomi politikalarından kaynaklandığı iddia ediliyor. Hükümetin elindeki döviz rezervlerini tükettiği için ithalatı sonlandırdığı belirtiliyor.
5
Hükümet ise, hükümet karşıtı güçlerin özel sektörle iş birliğine giderek kıtlık oluşturduğunu ileri sürüyor.Haber Yayın Tarihi: 18.05.2013 02:17 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Canan Karatay zeytinyağını öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! ABD'li modelin başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ünlü oyuncu Scarlett Johansson'dan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Bambaşka biri oldu