Buckingham Sarayı'nda Büyümedik - Son Dakika

Buckingham Sarayı'nda Büyümedik

12.02.2011 14:28

1
Tiyatro yazarı ve yönetmeni Uğur Uludağ, “Warosh Show” adıyla hayata geçirdiği gösteriyi Ortaköy Mix Club'ta sahnelemeye başladı. Uludağ ve oyuncu eşi Yağmur Kaşifoğlu'yla buluştuk, hem bu yeni gösteriyi hem de ilişkilerini konuştuk.

2
“WAROSH KABARE SHOW”, NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Uğur Uludağ: Benim arkadaşlarımın Avcılar'da barı var. İki müzisyen arkadaşımla eğlenmek için oraya gitmiştik. Bir sürü kişinin burun kıvıracağı türden bir eğlence tarzı vardı barda. Orada otururken aklıma böyle bir fikir geldi; ağır arabesk parçaların çalındığı, türkülerin söylendiği ve inanılmaz bir kadronun yer aldığı bir şov yapalım, ismini de “Warosh” koyalım.

3
PROJENİN İSMİNİ ‘WAROSH' KOYARKEN TEPKİ ÇEKMEKTEN KORKMADINIZ MI?U.U: Aslında, ben ve orkestradaki diğer arkadaşlarım da varoştan gelmiş adamlarız. Hiçbirimiz Buckingham Sarayı'nda büyümedik. Bizim espri anlayışımızı ve müzik zevkimizi taşıyoruz sahneye. Müziğin ağırlıkta olduğu bir proje bu ama benimle birlikte işin içine komedi de girdi...
4
Bu arada yanlış anlaşılma olmasın, ben varoşun ‘kalitesiz' olduğunu düşünmüyorum. Hatta bence kendi içinde başka bir kalite barındırıyor. Varoşun kaliteli sunulduğunda lezzetli olacağını düşünüyorum.
5
NE ZAMAN, NEREDE SAHNELİYORSUNUZ “WAROSH”U?

U.U: Her hafta cuma akşamları Ortaköy'deki Mix Club'dayız.

6
PEKİ SİZ SAHNEDE SEYİRCİYİ GÜLDÜRMENİN YANI SIRA, ŞARKI DA SÖYLÜYOR MUSUNUZ?

U.U: Acı haber; evet! (Gülüyor) Ama zaten benim şarkıcılığımı dinlemeye geliyorlarsa, ortada bir tuhaflık var demektir.

7
BU ŞOVDA MÜZİK DIŞINDA NELER VAR?

U.U: Skeç türünde bir şey yok. Ben anılarımdan yola çıkarak bir şeyler anlatıyorum. Tabii işin içinde bir de illüzyon var.

8
İLK ŞOVUNUZDA SEYİRCİNİN TEPKİSİ NASILDI? EĞLENDİLER Mİ?

U.U: İlk akşam çoğunlukla davetlilerimiz vardı ama beni ilgilendiren kısım davetli olmayan izleyiciydi. Onların tepkileri inanılmaz iyiydi. Onlardan geçer not almak beni çok rahatlattı.

9
SON OYUNUNUZ “KAYGAN ZEMİN” BİTTİ. YENİ BİR OYUN VAR MI GÜNDEMİNİZDE?

U.U: Evet, şimdi yeni bir oyun yazıyorum. Adı “Üçüncü Türden Yakın ilişkiler: Başlangıç”. Daha önce sahnelediğimiz “Üçüncü Türden Yakın ilişkiler” adlı oyunumuzu 130 bin kişi izlemişti. Sonra “Üçüncü Türden Yakın İlişkiler 2”yi yaptık, o da çok beğenildi.

10
Şimdi de bir üçlemem olsun hayaliyle “Üçüncü Türden Yakın İlişkiler: Başlangıç”ı yazıyorum. İlk oyunun nasıl doğduğunu anlatıyorum bu kez. Bir yazarın beynindeki fikirler hayata geçmeye çalışıyor, hikâye bu.
11
OYUNLARI OTELDE YAZMAK GİBİ BİR ALIŞKANLIĞINIZ VARMIŞ DUYDUĞUMA GÖRE, DOĞRU MU?

U.U: Evet, her oyunumu bir otelde yazıyorum. Bunun bohemlikle falan ilgisi yok ama. Öyle bir şey gelişti bende. Şimdi de Taksim'deki City Center Hotel'de kalıyorum ve “Üçüncü Türden Yakın İlişkiler: Başlangıç”ı burada yazıyorum.

12
BU OYUNDA KİMLER ROL ALACAK?

U.U: Hakan Bilgin, Doğa Rutkay, Yosi Mizrahi ve eşim Yağmur Kaşifoğlu rol alacak. Ayrıca bu kez ben de oynuyorum.

13
NASIL OLACAK O? DAHA ÖNCE EŞİNİZLE BİRLİKTE OYNAMAMA KARARI ALMIŞSINIZ...

U.U: Öyle bir prensibimiz vardı ama yılların deneyimiyle birlikte oynuyoruz artık.

Yağmur Kaşifoğlu: Biz dört senedir birlikte oynuyoruz zaten. Çok da keyif alıyoruz.

14
YAĞMUR HANIM, UĞUR BEY'İN OYUN YAZMAK İÇİN OTELDE KALMASINA NASIL BAKIYORSUNUZ?

Yağmur Kaşifoğlu: Yazmak, benim beceremediğim ve çok saygı duyduğum bir şey. Bu yüzden eğer kafasını toplaması gerekiyorsa ve bunu otel odasında başarıyorsa, neden olmasın? Sonuçta aynı şehirdeyiz, birbirimizi görüyoruz. Güney'e de gidip yazabilirdi. Benim için hiçbir problem yok bu konuda.

15
UĞUR BEY, YAĞMUR HANIM BÖYLE BİR ŞEY TALEP ETSE SİZ NE DERSİNİZ?

U.U: “Tabii ki” derim. Sırf rolüne hazırlanmak için de değil, “Ben gidip otelde kalmak istiyorum” derse, ben de “Sana iyi geliyorsa git kal” derim.

16
YÖNETMENLİĞİNİ YAPTIĞINIZ “BİR İHTİMAL DAHA VAR” İCRALIK OLMUŞ, BU KONUDA NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

U.U: Bu konunun muhatabı ben değilim. Ben yönetmenim, filmi yapımcılar batırdı. Yapımcılardan biri, ödenmesi gerekenleri ödemediği için filme haciz geldi.

17
PEKİ YENİ BİR FİLM PROJENİZ VAR MI?

U.U: Var. “27 Numara” adlı oyunumu film yapmayı düşünüyorum. Haziranda çalışmalara başlayacağım.

18
YAĞMUR HANIM, YENİ DİZİNİZ “KIZIM NEREDE?” NASIL GİDİYOR?

Y.K: Çok güzel. Yoğun ama keyifli bir çalışma yapıyoruz. Aksiyonu ve ilerleyişi farklı bir dizi “Kızım Nerede?”. Kadromuz da çok güzel. Ben Mine Demiray Orhun'u canlandırıyorum. Pozitif bir karakterim var.

19
EN SON “EŞREF SAATİ” DİZİSİNDE ROL ALMIŞTINIZ, SANIRIM İKİ SENE DİZİ SETLERİNDEN UZAK KALDINIZ. NELER YAPTINIZ O DÖNEM?

Y.K: O iki senede tiyatro ve bale öğretmenliğine devam ettim. Güzel bir iş gelsin diye bekledim.

20
ŞİMDİ HEM OYUN HEM DE DİZİDE ROL ALMAK ZOR OLMUYOR MU?

Y.K: İki tarafın da iyi niyetiyle çalışma saatlerimiz ayarlanabiliyor. Ben bu arada derse de yetişiyorum, eve gidip yemek de yapıyorum.

21
BALEYİ SAKATLIK GEÇİRDİĞİNİZ İÇİN BIRAKMIŞSINIZ. EĞER SAKATLANMASAYDINIZ OYUNCULUĞA YÖNELİR MİYDİNİZ?

Y.K: Çocukluğumdan beri tek hayalim balerin olmaktı. Sakatlanmasaydım, oyunculuk aklımdan geçmezdi. Hayatımı bale üzerine oturtmuştum aslında ve o yoldan çıkmak benim için büyük bir travma oldu. Şimdi ise “Hayırlı olmuş” diyorum, çünkü balenin Türkiye'deki hali pek iç açıcı değil.

22
UĞUR BEY, EŞİNİZİN OYUNCUĞUNU NASIL BULUYORSUNUZ?

Uğur Uludağ: Yağmur, bence Türkiye'nin en iyi üç kadın oyuncusundan biri.

23
DİĞER İKİSİ KİM?

U.U: Hülya Avşar ve Ece Uslu.

24
SİZ İLİŞKİNİZ BAŞLADIKTAN İKİ AY SONRA EVLİLİK KARARI ALMIŞSINIZ, DOĞRU MU?

Yağmur Kaşifoğlu: Evet, çıkacağımıza evlenelim dedik. Zaten birlikte yaşıyoruz, belediyeden de onay alalım deyip evlendik.

25
Uğur Uludağ: Ben “Hadi evlenelim” dediğimde Yağmur şaka yaptığımı zannetti. Ama millet önce birbirini tanıyor, tam ayrılacakken nişanlanıyorlar, tam ayrılacakken evleniyorlar, tam ayrılacakken çocukları oluyor ve hayat bitiyor. “Evlenelim, beğenmezsek boşanırız” dedim. O benden daha deliymiş ki “Tamam” dedi. Şimdi evliliğimizin sekizinci yılına giriyoruz.

Son Dakika Buckingham Sarayı'nda Büyümedik - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement