Budist Eğitim Köyünde Öğrenciler Minyatür Evlerde Yaşıyor - Son Dakika

Budist Eğitim Köyünde Öğrenciler Minyatür Evlerde Yaşıyor

14.03.2016 10:12

1
Tibet manastırı etrafındaki kutu gibi evlerden oluşan bu derme çatma ve çarpık şehirde yaşamayan insanlar ya rahip, ya rahibe ya da din öğrencisi… Deniz seviyesinden 12 bin 500 metre yükseklikteki Tibet özerk bölgesi Budist eğitim kampüsü olarak kullanılıyor.

2
Tibet özerk bölgesindeki Serthar Country'deki bu yerleşim alanında yaşayanların oluşturduğu nüfus yaklaşık 40 bin kişi...

3

Çünkü Larung Vadisi'nde birarada yaşamaya mecbur bu insanlar ya rahip, ya rahibe ya da din öğrencisi…

4

Ağırlıklı olarak ahşaptan imal edilen evler, adeta bitişik nizam, ama rahiplerle rahibelerin yaşadıkları evler arasında büyük duvarlar var.

5
Bir kişinin yaşayacağı küçük odalardan oluşan ve içlerinde tuvalet olmayan bu evler yaşayan din öğrenciler, tuvalet banyo gibi ihtiyaçlarını eğitim gördükleri tapınağın etrafında bu amaçla yapılan yerlerde karşılıyor.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika Budist Eğitim Köyünde Öğrenciler Minyatür Evlerde Yaşıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Canlı yayında bilerek göğüslerini gösteren jüri üyesi kızlarıyla birbirine girdi! Sebep yine aynı Çıplak fotoğraflarını satan modeli şaşırtan talep! En çok o pozu istiyorlar "Her seferinde yıkıyorum" demişti! Cardi B, taharet temizliği için asistan tutmuş Sorumsuzca davrananların eseri! İstanbul'un bir ilçesinde kediler 'Şirinler'e döndü Boyları 12 metre kiloları 50 ton! 2 bin yıldır öylece duruyorlar