Son Dakika Haberleri: Budist Eğitim Köyünde Öğrenciler Minyatür Evlerde Yaşıyor

Budist Eğitim Köyünde Öğrenciler Minyatür Evlerde Yaşıyor

4 yıl önce

1
Tibet manastırı etrafındaki kutu gibi evlerden oluşan bu derme çatma ve çarpık şehirde yaşamayan insanlar ya rahip, ya rahibe ya da din öğrencisi… Deniz seviyesinden 12 bin 500 metre yükseklikteki Tibet özerk bölgesi Budist eğitim kampüsü olarak kullanılıyor.

2
Tibet özerk bölgesindeki Serthar Country'deki bu yerleşim alanında yaşayanların oluşturduğu nüfus yaklaşık 40 bin kişi...

3

Çünkü Larung Vadisi'nde birarada yaşamaya mecbur bu insanlar ya rahip, ya rahibe ya da din öğrencisi…

4

Ağırlıklı olarak ahşaptan imal edilen evler, adeta bitişik nizam, ama rahiplerle rahibelerin yaşadıkları evler arasında büyük duvarlar var.

5
Bir kişinin yaşayacağı küçük odalardan oluşan ve içlerinde tuvalet olmayan bu evler yaşayan din öğrenciler, tuvalet banyo gibi ihtiyaçlarını eğitim gördükleri tapınağın etrafında bu amaçla yapılan yerlerde karşılıyor.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18Haber Yayın Tarihi: 14.03.2016 10:12 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Karadayı dizisinin Çitlembik Bahar'ıydı, son haliyle şaşkına çevirdi! Okan Bayülgen'in eski eşinin kim olduğunu duyan şaşıp kalıyor! En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi!