Bulaşık deterjanıyla yapılan Kosta Rika'daki bu ev görenleri kendine hayran bırakıyor! - Son Dakika

Bulaşık deterjanıyla yapılan Kosta Rika'daki bu ev görenleri kendine hayran bırakıyor!

26.07.2019 10:36

Kosta Rika'nın Montezuma kasabasında daha önce eşine rastlanmayan kubbe biçiminde bir ev inşa edildi. Projesine, ‘Rüya ev' diyerek yola çıkan Viyana'lı Katrin, hayallerini gerçekleştirmiş gibi görünüyor. Bulaşık deterjanlarıyla yapılan kubbe ev şimdiden tüm dünyanın ilgisini çekti.

1
Kosta Rika'da bulaşık deterjanları ile yapılan ve sadece filmlerde görebildiğimiz bu evin yapım aşamasının ve fikrinin nasıl ortaya çıktığını, projenin sahibi Katrin tüm ayrıntılarıyla anlattı. İşte, o 'rüya ev'…
2
''Bir süre önce Kosta Rika'daki büyüleyici bir hippi-sörf kasabası olan Montezuma'ya taşındım. Ve bir kubbe evi inşa etmeye karar verdim. Ama normal bir kubbe değil... Hayır, olağanüstü, benzersiz ve çarpıcı bir şey olmasını istedim. Nefes kesen bir şey…
3
Burada kimse, kullanmak istediğim malzemeleri veya bir kubbeyi nasıl inşa edeceğini bilmiyordu. İlk önce müteahhitimle, tanıştım ve ona projemden bahsettiğim. Projeyi duyunca güldü ve bana biraz deli olduğumu söyledi.
4
Orman manzarası için geniş salon pencereleri bulunan kubbeli yatak odası
Orman manzarası için geniş salon pencereleri bulunan kubbeli yatak odası
Ama aynı zamanda fikri de merak etti ve bana yardım etmeyi kabul etti. Mimar arkadaşım bu bina tekniği hakkında bilgi edinmek için bir atölyeye gitti, böylece bana ve işçilerime de ayrıntılarıyla yapılması gerekenleri öğretebildi. Tüm bloklar, bulaşık deterjanı ve beton karışımı köpüklerden oluşan el yapımı kalıplarla yapıldı.
5
Köpük yapmak ve beton karışımına enjekte etmek için kentin tüm bulaşık deterjanı stokunu aldım. Köpük yoğunluğunu doğru yapmak en zor kısımlardan biriydi, bu nedenle çok miktarda köpük elde etmek, fazla karıştırmak ve uygun kalıplar kullanmak gerekiyordu. Ama sonunda inşaat için gereken 1200 bloğu yapmaya başladık.
6
Çoğu gün sabah altıda işçilerle işe başladım ve inşaatta sık sık onlarla çalıştım. Birçok zorlukla karşılaştık ama çocuklar süreçleri iyileştirmek için ortaya koydukları yaratıcı fikirlerle beni etkiledi ve istediğim işi ortaya koyabildik.
7
Sadece bir ev inşa etmediler, mucize gerçekleştirdiler. İşler beklenenden daha uzun sürdü, bütçeden fazla para harcadım ve düşündüğümden daha çok çalıştım. Ama ben çok eğlendim. Ev için tasarım öğeleri ve sanat eserleri bulmaktan gerçekten keyif aldım.
8
Kasabada bir söylenti yayıldı. Birçok insan inşaatı merak ediyordu ve kontrol etmek için geldiler. Bu kubbeler kesinlikle bana toplulukta çok fazla ilgi, saygı ve hayranlık kazandırdı.
9
Ormanın ortasında, plaja sadece 3 dakika mesafede
Ormanın ortasında, plaja sadece 3 dakika mesafede
Ve şimdi bitti! Kendimi çok gururlu, mutlu hissediyorum ve yine de ne kadar çarpıcı bir yer yarattığımıza inanamıyorum. Ve bu projeden anlatacak çok hikayem var…''
10
Katrin, başlangıçta evi otel misali kiralıyor. Sınırlı bir süre için 2 kişilik gecelik 65 dolar olan ev ziyaretçilerini bekliyor.
11
Vee, projenin sahibi Katrin...
Vee, projenin sahibi Katrin...
12
Başlangıçta nasıl göründüğü.
Başlangıçta nasıl göründüğü.
13
İlgili müteahhit ve mimar
İlgili müteahhit ve mimar
14
İdeal köpük miktarı elde edilmeye çalışılıyor
İdeal köpük miktarı elde edilmeye çalışılıyor
15
Köpükler beton ile karıştırılıyor
Köpükler beton ile karıştırılıyor
16
El işi bloklar için kalıplara köpük ve betondan oluşan karışım dökülüyor. Bir gün sonra bloklar çıkarılabilir ve sertleşmek üzere güneşe bırakılabilir.
17
Çıkarılan kalıpların ilk görüntüsü
Çıkarılan kalıpların ilk görüntüsü
18
19
Pencereler kesildi
Pencereler kesildi
20
21
Kubbeler renklendiriliyor
Kubbeler renklendiriliyor
22
Evin son aşamasında Katrin, ''Yaptık! Ben ve inanılmaz yardımcılarım. Çekirdek ekip üç kişiydi, geri kalanlar biraz destek verdi.'' diyerek evi bitirmenin mutluluğunu paylaştı.
23

Son Dakika Bulaşık deterjanıyla yapılan Kosta Rika'daki bu ev görenleri kendine hayran bırakıyor! - Son Dakika

YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular