Bülent Ersoy'un Milat Günü! Allah'a Neden Yalvardı? - Son Dakika

Bülent Ersoy'un Milat Günü! Allah'a Neden Yalvardı?

11.04.2018 12:25

Bülent Ersoy, 14 Nisan 1981 Salı sabahı İngiltere'nin başkenti Londra'da, yerel saatle 08:30'da Charring Cross Hastanesinde geçirdiği ameliyatla cinsiyet değiştirdi...

1
Ünlü şarkıcı Bülent Ersoy, 14 Nisan 1981 Salı sabahı Londra saatiyle 8.30'da Charring Cross Hastanesi'nde geçirdiği ameliyatla cinsiyet değiştirdi ve hayata bu kez Bülent Hanım olarak “Merhaba” dedi. (Soldaki fotoğraf: Bülent Ersoy, taburcu edildikten sonra ilk iş olarak annesini Londra'ya getirtti. Annesi Necla Hanım, çocuğunu ilk kez yeni cinsiyetiyle havaalanında gördü…)

2
Bülent Ersoy, ameliyatın üç gün sonrasında tamamen kendine geldiğinde, yüzünde buruk bir tebessüm vardı.

Ameliyatı yapan doktoruna başucundaki hemşireye ve kendisiyle ilgilenen tüm hastane personeline teşekkürler etti, minnet borcunu tekrar tekrar dile getirdi. Yalnızlık duygularına kapıldığı sıralarda iki elini açtı ve dua etmeye başladı. Allah'a şükretti ve günahlarını affetmesini istedi.

3
Oysa yalnız değildi sanatçı… Hastanenin kapısında Türkiye'den gelen iki yakın arkadaşı vardı. Bu arkadaşlarından Filiz onu hastanede ziyaret eden ilk yakını oldu ve uzun süre yanında kaldı. Cuma gecesini sakin geçirmişti. Ertesi sabah kendine geldiğinde biraz sancısı vardı. Rica etti doktorlardan ve iğne yapıldı. İğneden kısa bir süre sonra ağrısı sızısı dinmişti Bülent Ersoy'un… Odasına çiçekler gelmeye, telefon da art arda çalmaya başladı. Sanatçı, kendisiyle görüşen ilk Türk gazeteciye ise şunları söyledi: “Günlerim telefon basında dua etmekle geçiyor. Tanrıma şükürler olsun. Kendimi iyi hissediyorum.”

4
Daha önce doğum günlerini kutlamayan Bülent Hanım, Türkiye'ye döndükten sonra 9 Haziran 1981'deki 29. yaş gününde küçük bir parti verdi ve “Bu benim 1. yaş günüm” dedi.

5

Son Dakika Bülent Ersoy'un Milat Günü! Allah'a Neden Yalvardı? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Cinsel ilişkiye girdiği doktoru akılalmaz şekilde öldüren kumarbaz hemşire, idam cezasına çarptırıldı 2020'nin tartışma yaratan 15 yaşındaki güzellik kraliçesi Melisa İmrak eleştiriler sonrası sessizliğini bozdu! Şark Bülbülü'nün utangaç güzeli Hatice son haliyle hayran bıraktı! İşte efsane oyuncuların yıllar içindeki değişimi Evli adam, tek gecelik ilişki yaşadığı genç kadını arabaya bağlayıp yakarak öldürdü Eksi 50 derece soğuk ve karanlıkta canlarına kıyıyorlardı! Yönetim çareyi futbolda buldu