Son Dakika Haberleri: Buluşlarını Test Ederken Trajik Biçimde Hayatını Kaybeden 10 Mucit

Buluşlarını Test Ederken Trajik Biçimde Hayatını Kaybeden 10 Mucit

3 yıl önce

İsimlerini, icatlarıyla tarihe kazımış mucitlerin trajik ölümlerine çok şaşıracaksınız. İşte, o isimlerden bazıları..

1
İsmail bin Hammâd el-Cevherî (1003)
İsmail bin Hammâd el-Cevherî (1003)
Modern uçağın icadından 900 yıl kadar önce, insanı göklere çıkarmayı hedefleyen ilk deneye imza atan Müslüman bilim insanı el-Cevheri, vücuduna yerleştirdiği kanatlarla Nişapur camisinin tepesinden kendini bırakınca yere çakılarak hayatını kaybetti.

2


İcadı, keşfi ya da bu yöndeki çabaları esnasında hayatından olan insanların trajik ölümlerine tanık olma zamanı... İşteo isimlerden bazıları...

3
Henry Winstanley (1703)
Henry Winstanley (1703)
İlk modern deniz fenerini tasarlayan Winstanley, kulenin dayanıklılığını ölçmek için bir fırtına esnasında kuleyi terk etmedi. Fırtınada yıkılan kule, aynı zamanda onun mezarı oldu.

4
Jean-François Pilâtre de Rozier (1785)
Jean-François Pilâtre de Rozier (1785)
Kendi adını taşıyan Rozière balonlarından birini kullanırken geçirdiği kazada hayatını kaybetti.

5
Horace Hunley (1863)
Horace Hunley (1863)


Erken dönem denizaltılarının mucidi sayılan Hunley, bir denizaltı keşif sürüşü esnasında geçirdiği kazanın ardından hayatını kaybetti.

6
William Bullock (1867)


William Bullock (1867)</p><p><br>


Ürettiği baskı makinelerinden birinin montaj sırasında üzerine devrilmesinden dolayı hayatını kaybetti.

7
Otto Lilienthal (1896)
Otto Lilienthal (1896)
İcat ettiği planör ile uçarken yere çakılarak hayatını kaybetti.

8
Sylvester H. Roper (1896)
Sylvester H. Roper (1896)
Buhar enerjisiyle çalışan bisikletin mucidi Roper, deney aşamasında kalp krizi geçirince kaza yaptı ve hayatını kaybetti. Kalp krizinin mi kazaya neden olduğu, yoksa geçirdiği kazanın mı kalp krizini tetiklediği bilinmiyor.

9
Franz Reichelt (1912)
Franz Reichelt (1912)
İmal ettiği kumaş paraşütle Eyfel kulesinin tepesinden atlama denemesi başarısız olan terzi Reicheit, yere çakılarak hayatını kaybetti.

10
Alexander Bogdanov (1928)
Alexander Bogdanov (1928)


Kan değişimiyle sınırsız gençliğin yöntemini bulmaya çalışan Rus bilimci Bogdanov, bir öğrencisinin kanını kendine enjekte edince hayatını kaybetti. Bu kanın sıtmalı olduğu ya da farklı bir kan grubuna ait olmasından dolayı ölümüne sebep olduğu iddiası ortaya atıldı.

11
Fred Duesenberg (1932)
Fred Duesenberg (1932)
Kendi firması olan Duesenberg marka bir otomobili sürerken yaptığı kazadan sonra hayatını kaybetti.Haber Yayın Tarihi: 12.12.2016 11:07 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü oyuncu, evi kirleten kızını kalorifer peteğine bağlayarak cezalandırdı! Görüntüler sosyal medyada tepki çekti İşte altın zengini ülkeler! Türkiye bakın kaçıncı sırada Uzmanlardan zehirli tatula uyarısı! Şifalı diyenlere kanmayın, karaciğer yetmezliğine sebep oluyor Usta oyuncu Yıldız Kenter'in gerçek adını duyan şaşıp kalıyor! İşte Yıldız Kenter'in başarılarla bezeli yaşamı Hem sporcu hem taraftar! Güzel model cesur pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor