Bundan Haberiniz Var mı? - Son Dakika

Bundan Haberiniz Var mı?

24.04.2012 09:31

1
İngiltere'de yayımlanan The Guardian gazetesi internette saklanan kişisel bilgilerin oranını araştırdı.
2
Gazetenin muhabiri James Ball hem Google hem de Facebook sitelerinin sakladığı kişisel bilgilerini araştırınca ortaya ilginç sonuçlar çıktı.
3
Sitelere başvuruları karşılığında kişisel bilgilerini döküm halinde alamayan Ball sonunda internetten araştırma yapmaya karar verdi.
4
Google'ın ‘dashboard' adlı uygulamasını kullanan Ball, sitenin Google ve şirketin sahip olduğu Youtube'da yapılan tüm aramaların kaydedildiğini gördü.
5
Google'ın e - posta hizmeti Gmail'de yaptığı tüm konuşmaların da saklandığını gören Ball 177 arkadaşıyla yaptığı tam 500 konuşmaya ulaştı.
6
Ball'un facebook üzerinde yaptığı araştırma Google'dan daha endişe verici çıktı.
7
AB kurallarına göre kişisel bilgilerinin dökümünü bir miktar para ödeyerek facebook'tan isteme hakkına sahip olan Ball sitenin bilgileri 3 ay sonra yolladığını öğrendi.
8
Google'ın İngiltere şubesi kişisel bilgileri saklamadığı için internete başvuran Ball facebook için de aynısını uyguladı.
9
Ball, facebook'un yaklaşık 7 yıl önce yazılanları, siteye koyulup silinen fotoğrafları, alınan davetleri ve benzeri birçok özel bilgiyi sakladığını tespit etti.
10
Ancak iddialara göre facebook kişisel bilgilerin sadece yüzde 29'una internet üzerinden ulaşmaya izin veriyor.

Son Dakika Bundan Haberiniz Var mı? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement