Bunlar Nasıl Ayakkabı? - Son Dakika

Bunlar Nasıl Ayakkabı?

01.04.2013 11:07

1
ABD'nin New York kentindeki Moda Teknoloji Enstitüsü (FIT) Müzesi'nde sergilenen, dünyaca ünlü modacıların çalışmalarından derlenen ayakkabı koleksiyonu hayal gücü sınırlarını zorluyor.
2
Küratörlüğünü FIT Müze Müdürü Valerie Steele'in, Colleen Hill ve Fred Dennis ile yaptığı "Ayakkabı Saplantısı" adlı sergi, ayakkabının sadece ihtiyaç değil, sanatın da bir parçası olduğu tezini savunuyor.
3
"Fetiş balerin" adlı Christian Louboutin imzalı ayakkabı yaklaşık 25 santimetre uzunluğundaki topuğu ve kırmızı tabanıyla beğeni topluyor.
4
Her yıl yaklaşık 100 bin ziyaretçinin gezdiği müzeye ücretsiz giriliyor. Ayakkabı Saplantısı adlı sergi 13 Nisan'a kadar açık kalacak.
5
Sergilenen eserler arasında Andreia Chaves'in ayna formundaki 'Görünmez' adlı ayakkabısı da bulunuyor. Koleksiyonda cam, kemik, aliminyum, tel, kağıt ve plastikten yapılmış parçalar yer alıyor.

6
Dünyanın en tanınmış modaevleri ve tasarımcılarının özel koleksiyonlarından 150 eserin yer aldığı sergide dizaynını Lady Gaga'nın yaptığı, Noritaka Tatehana imzalı 'Lady Pointe' adlı ayakkabı da yer alıyor. Lady Pointe, 45 santimetre yüksekliği ile dikkat çekiyor.
7
Sergide Masaya Kushino'nun dantel işlemeli beyaz deriden ürettiği, ağaç tabanı ve insan saçından yapılmış kuyruğu bulunan 'Rüzgar Atı' adlı eseri görenleri şaşırtıyor.
8
Lynn Ban'ın koleksiyonundan Chanel marka 'tabanca topuklu' ve Prada marka 'alev dizaynlı' ayakkabılar ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.
9
Ayakkabıların kare şekildeki 18 cam sütunun içierisinde sergilendiği müze salonunda fotoğraf ve video çekimine izin verilmiyor.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Bunlar Nasıl Ayakkabı? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tiktok'ta en çok para kazanan fenomenler belli oldu Küçük Gelin'in Zehra'sı öyle bir değişti ki! Gören bakmaya doyamıyor Ormanda pusuya yatıp yaklaşanı öldürüyorlar! İşte dünyanın en izole kabilesi: Sentinelese Aldatılan kadının intikam şeklini duyan küçük dilini yuttu! Kestiği cinsel organı klozete atıp sifonu çekti 18'ine girer girmez soyundu, 6 saat içinde rekor kırdı