Son Dakika Haberleri: Bunun Adı Katliam

Bunun Adı Katliam

10 yıl önce

1
Hamas'tan yapılan açıklamada Mısır güçlerinin, Mısır-Gazze Şeridi sınırının altından geçen ve Gazze'ye ihtiyaç mallarını sokmak için kullanılan tünellerinden birini zehirli gazla doldurarak, 5 Filistinliyi öldürdüğü duyuruldu.


Tünelden sorumlu bir Hamas güvenlik yetkilisi, Mısırlıların geçidi bir çeşit biber gazıyla doldurduğunu söyledi. Daha sonra Hamas İçişleri Bakanı tüneli boşaltmak için kullanılan gazın zehirli olduğunu açıkladı.

2
Ölen 5 Filistinlinin yanı sıra 8 kişinin de yaralandığı ifade edildi. Gazze'nin sınır şehri Rafah'taki hastanenin doktoru da kaçakçıların boğulduğunu belirtti.

Mısır, Gazze sınırındaki Filistinlilerin kullandıkları tünellere gaz pompaladığı iddiasını yalanladı. Adı açıklanmayan bir istihbarat yetkilisi, güvenlik güçlerinin bu hafta başında bazı tünellerin girişlerini havaya uçurduğunu, Mısır'ın tünellerin kullanılmasını önlemek için bu uygulamayı rutin olarak yaptığını söyledi.

3
Mısır uzun bir süredir abluka altındaki bölgenin ekonomisinin can damarı olan tünellerin kapatılması için başta İsrail olmak üzere ABD ve birçok ülkeden baskı görüyor. İsrail, Hamas'ın tünellerle Gazze'ye silah girişini sağladığını belirtiyor. Mısır da silah kaçakçılığı yapıldığı iddialarından kurtulmak için tünellerin kapatılmasını için baskı yapıyor ya da sert önlemler alıyor.
4
Mısır-Gazze sınırındaki tüneller, Hamas'ın bölgenin kontrolünü ele geçirdiği 2007'den beri İsrail ve Mısır'ın ablukası altındaki Gazze'nin ekonomisi için hayati önem taşıyor.
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23Haber Yayın Tarihi: 29.04.2010 02:46 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kuruluş Osman'ın Burçin Hatun'u Aslıhan Karalar, amuda kalktığı fotoğrafıyla takipçilerini heyecanlandırdı! Kraliçe Rihanna'nın tasarladığı iç çamaşırı koleksiyonu yürek hoplattı! İşte ilk marka elçisi +18 film yıldızından, ünlü basket takımına bomba çağrı: Oyuncunuz borcunu ödesin! Kendisini sağlıklı sanan genç adam, et yiyen bakteriler yüzünden dudağını, kolunu ve bacağını kaybetti! Önce gök gürültüsü duydu sonra ev sallandı! Bahçesindeki manzarayla şoke oldu