Hayalet şehre dönmek üzere olan İtalya'nın bu kasabasında çocuk sahibi olana 7 bin TL veriyorlar - Son Dakika

Hayalet şehre dönmek üzere olan İtalya'nın bu kasabasında çocuk sahibi olana 7 bin TL veriyorlar

19.02.2021 12:02

Akdeniz'in incisi olan İtlaya'nın bazı kasabaları nüfusunu artırmak için harekete geçti. İnsanları bu kasabalarda yaşamaya teşvik etmek için birçok yola başvuran kasabalar, taşınanlara 10 bin dolar, burada bebek sahibi olana ise 1000 dolardan fazla ödeme yapmayı vaat ediyor.

1
İtalya'ya bağlı bazı kasabalar nüfusun git gide azalmasıyla hayalet şehre dönüştü. Bu durumla başa çıkmak isteyen kasabalar, insanları buralarda yaşamaya teşvik etmek için bir takım kampanyalar başlattı.
2
O kasabalardan biri olan ve sadece 320 nüfusu bulunan Borgomezzavalle'de bebek sahibi olanlara 1000 Euro'dan fazla ödeme yapılacağı vaat edildi.
3
Borgomezzavalle Belediye Başkanı Alberto Preioni, CNN'e yaptığı açıklamada, "Yatırım yapacak çok paramız var ancak gençlere ve çocuklara ihtiyacımız var" dedi.

4
Bir diğer kasaba ise Locana
Bir diğer kasaba ise Locana
İtalya'nın kuzeyinde, Alp Dağları eteklerinde yer alan Piedmont bölgesindeki Locana köyü, köye taşınanlara 10 bin dolar veriyor.
5
Locana Belediye Başkanı ise yaptığı açıklamada, "Buraya taşınmaya istekli olanlara 3 yıl boyunca 10 bin dolarlık ödeme yapacağız" dedi. Belediye burada yaşayanlara 6 bin dolarlık maaşlı iş imkanı da sunuyor.
6
1900'lü yılların başında nüfusu 7 bin olan köyde, nüfus 2000'lerde bin 500'e kadar geriledi. Nüfusu Torino'daki büyük fabrikalarda çalışmak için bu şehre göçen köyde, ilkokul da her eğitim yılı başında az öğrenci dolayısıyla kapanma riski yaşıyor.
7
Bir kez olmak üzere verilecek 10 bin dolarlık ödülü almak için taşınacak çiftlerde bir de şart aranıyor; en az 1 çocuk sahibi olmak.
8
Köyde, restoranlar, barlar, yerel kafeler gibi iş alanları var. Bu proje ile hedeflenen de sosyal hayatı canlandırmak.

Son Dakika Hayalet şehre dönmek üzere olan İtalya'nın bu kasabasında çocuk sahibi olana 7 bin TL veriyorlar - Son Dakika


YORUMLAR (2)
  • şevket tektekatar: gerçekten çok güzel bir imkan ben italyaya gidersem bence nüfus patlaması olur tamda beni arıyorlar Cevap Yaz 5 2 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum