Burada Ölmek Yasak! İşte Dünyanın En Tuhaf 10 Kasabası - Son Dakika

Burada Ölmek Yasak! İşte Dünyanın En Tuhaf 10 Kasabası

03.08.2017 12:30

Kasaba denince aklınıza ne geliyor? Dünyanın değişik yerlerinde yer alan ve sahip oldukları özelliklerle turistlerin ilgi odağı olan kasabalar var. Kimisinin konumu kimisinin de tarihi de turistleri kendisine çekiyor. Bunları unutun. İşte dünyanın en tuhaf 10 kasabası...

1
Tek binalı kasaba
Tek binalı kasaba

Alaska'da bulunan Whittier kasabasında herkes tek çatı altında yaşıyor. Büyük bir apartman dışında etrafta başka bir yerleşimin bulunmadığı bölgede herkes birbiriyle komşu.

2
Emitasyon Hallstatt
Emitasyon Hallstatt

Avusturya'nın ünlü tatil kasabası Hallstatt malum dünyaca ünlü bir yer. Uzaklığı nedeniyle buraya gidemeyen Çinliler için, ülkede Hallstatt'a tıpatıp benzeyen bir kasaba sıfırdan inşa edilmiş durumda.

3
Burada ölmek yasak!
Burada ölmek yasak!

Norveç'in anakaradan uzaktaki adası Svalbard'ta bulunan Longyearbyen kasabası dünyanın en kuzey yerleşimlerinden biri. İkliminin daha da soğuması nedeniyle 70 yıldır bölgede ölenlerin defin işlemleri başka yerlerde yapılıyor.

4
Uzaylı kasabası
Uzaylı kasabası

Amerika'daki New Mexico eyaletine bağlı Roswell kasabasında 1947 yılında yaşanan bir olay bölgede hala unutulmuyor. Görgü tanıkları, 1947 yılında bölgede bir UFO kazası yaşandığını iddia ediyor. Bu olay, günümüzde tartışmaya açık bir konu olsa da Roswell artık "Uzaylı Kasabası" olarak anılıyor.

5
Cehennem Kasabası
Cehennem Kasabası

amerika'nın Michigan eyaletindeki bu kasabanın adının neden böyle olduğu konusunda net bir bilgi yok. Ancak kasabada yaşayanlar bu durumu avantaja çevirmeyi başarmış. Kasabadaki neredeyse her işletmenin adı İngilizce cehennem anlamına gelen Hell kelimesiyle başlıyor ya da bitiyor. Tabelaların önünde fotoğraf çektirmekse ücrete tabi.

6
Kayalar altındaki kasaba
Kayalar altındaki kasaba

İspanya'daki Setenil kasabası büyük bir kayanın hemen altında yer alıyor. Birçok binanın kayanın dibinde yer aldığı kasaba, bu özelliğiyle turist akınına uğruyor.

7
Mavi kasaba
Mavi kasaba

Fas'taki Chefchaouen kasabası dünyanın en mavi kasabası seçilmiş durumda. Kasabada yer alan bütün yapıların duvarları muhakkak maviye boyanmış bir halde. Bunun nedeni günümüzde tam bilinmese de rivayete göre geçmişte bu bölgede Yahudilerin yaşamasından ötürü binalar bu renge boyanmış. Çünkü mavi, bölgedeki Yahudilerce kutsal kabul edilmekteydi.

8
Mağara kasabası
Mağara kasabası

Tunus'un güneyindeki Matmata kasabasındaki evler mağaraların içinde bulunuyor. Oyuklara yapılan evlerde yaşayan kasabalılar turistlerin de ilgisiyle karşılaşıyor.

9
Son özgür kasaba
Son özgür kasaba

Kaliforniya'daki Slab City dünyanın son özgür kasabası olarak adını tanıtıyor. Bunun nedeni, bölgede yaşayanların genelde hippiler veya kaçaklar olması.

10
İki ülkeli kasaba
İki ülkeli kasaba

Büsingen Hochrhei isimli kasaba hem İsviçre hem de Almanya sınırlarında toprağı olan bir kasaba. Ekonomik olarak İsviçre'ye bağlı olan kasaba yönetim olarak da Almanya toprağı sayılıyor.

Son Dakika Burada Ölmek Yasak! İşte Dünyanın En Tuhaf 10 Kasabası - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı