Burası dünyanın en tehlikeli ülkesi! Kadın karteller, çalışanın beline sahte bomba bağlayıp banka soydular - Son Dakika

Burası dünyanın en tehlikeli ülkesi! Kadın karteller, çalışanın beline sahte bomba bağlayıp banka soydular

08.06.2020 08:42

Dünyanın en tehlikeli ülkesi olan Meksika bir taraftan koronavirüs salgınıyla savaşırken diğer taraftan işlenen cinayetlerle mücadele ediyor. Son bir haftada gerçekleşen olaylar adeta kan dondurdu. İşte, arabanın içinde parçalanmış halde polislerden, sahte bomba ile banka soyan kadınlardan, kartel üyelerinin genç bir kadını araba içinde infaz etmesine kadar yaşananlar.

1
Koronavirüs salgınının etkili olduğu ve yalnızca son bir haftada Kovid-19'un 4 bin can aldığı Meksika, aynı zamanda dünyanın en tehlikeli ülkesi. İşte son günlerde yaşanan ülkeyi dünyanın en tehlikelisi yapan kan donduran olaylar...

2
İki kadın, Karina'nın içinde bomba olduğunu söyledikleri bir yeleği sırıtına bağlayıp bankayı soymasını istediler. Kadınlar Karina'nın cep telefonuna başka bir sim kart katarak kendisini videodan canlı olarak izleyeceklerini, istediklerini yapmaması durumunda kendisini havaya uçuracaklarını daha sonra eşini, çocuklarını anne ve babasını öldüreceklerini söyledi.
3
Karina, hiç bir şeyden haberi olmayan kadın bir banka çalışanı ile bankaya girip bankanın kasasından 460,000 dolar alıp aracına binip bankadan uzaklaştı.
4
Bu sırada çete üyeleri, arkasından kendisini takip edip nereye gideceğini söylediler. Tenha bir yere gelen Karina'ya arabayı terk edip anahtarı arabanın koltuğunun üzerine koyup uzaklaşmasını söylediler.
5
Çete üyelerinin kendisine bomba yeleğini çıkarıp su kanalına atmasını söylemeleri üzerine yeleği sus kanalına atıp olay yerinden arkasına bakmadan kaçtı.
6
Olaydan sonra yeleği bulan polis, yeleğin içinde sahte bomba olduğunu söyledi. Çarşamba günü meydana gelen olay ile ilgili şu ana kadar hiç kimse tutuklanmadı.
7
Jalisco eyaletine bağlı Cedros kentindeki Colima kasabasında ise terk edilmiş bir minibüsün içerisinde yedi polisin cesedi bulundu. Cesetler siyah poşetlerin içine konulmuştu.
8
Eyalette bir hafta öncesinde 10 polis karteller tarafından kaçırılmıştı. Minibüsün bulunduğu nokta ise, birkaç gün önce iki sivilin kaçırıldığı yerdi.
9
Kartel üyeleri üç polisin ise silahsız bir şekilde serbest kalmasına izin verdi. Yerel medya, polislerin bir grup madenci işi insanına koruma sağlarken kaçırıldığını bildiriyor.
10
Tamaulipas eyaletine bağlı Nuevo Laredo'da ise genç bir iş kadını kartel tarafından kaçırıldı ve iki gün sonra bir minibüsün içerisinde başından vurulmuş halde bulundu.
11
Meksika medyası, hemen hastane yakınına terk edilen minibüsteki kadının isminin Janeth 'N' olduğunu, kocasının Northeast Cartel için para akladığını aktarıyor.

Son Dakika Burası dünyanın en tehlikeli ülkesi! Kadın karteller, çalışanın beline sahte bomba bağlayıp banka soydular - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement