Burası Taciz Kenti - Son Dakika

Burası Taciz Kenti

10 yıl önce

1
Yapılan bir araştırmada,bu şehirde son bir yıl içinde kadınların üçte ikisinin tacize uğradığı belirlendi.
2
Hindistan'ın başkenti Delhi'de yapılan bir araştırma, son bir yıl içinde kadınların üçte ikisinin kamuya açık alanlarda tacize uğradığını gösterdi.
3
Araştırmaya göre, fiziksel ya da sözlü tacizin başlıca kurbanları öğrenciler ve işçi kadınlar. Bbc'nin ortaya koyduğu araştırma, genç ve yoksul kadınların daha çok tehdit altında olduğuna işaret ediyor.
4
Birleşmiş Millet ajansları tarafından organize edilen araştırma, 5010 Yeni Delhili ile yapılan yüzyüze görüşmelerle gerçekleştirildi.
5
En çok otobüslerde tacizin gerçekleştiğini ortaya koyan araştırmaya göre her yaştan kadının tacize uğradığını fakat özellikle 15-19 yaş arası öğrencilerle kayıtdışı sektörlerde çalışanların daha çok tacize uğradığını gösterdi.
6
HİNDİSTAN HAKKINDA :

Hindistan, ya da resmî adıyla Hindistan Cumhuriyeti Güney Asya'da bulunan bir ülkedir. Dünyanın en büyük yedinci coğrafî alanı ve en büyük ikinci nüfusuna sahip olan ülkedir, ve dünyanın en büyük demokrasisidir.

7
Güneyinde Hint Okyanusu, batısında Umman Denizi ve doğusunda Bengal Körfezi'nin bulunduğu bu ülke yeraltı zenginliğinden dolayı tarihte bir çok defa işgallere uğramış cennetten bir köşe adeta
8
Dört tane önemli dünya dinleri olan Hinduizm, Budizm, Jainizm ve Sihizmin doğum yeri olmasıyla birlikte Zerdüştçülük, Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslam hepsi M.S. birinci milenyumda ülkeye gelerek bölgenin çeşitli kültürünü şekillendirdi.

9
Hindistan'da İslam :

İslam Hindistan'da 8. yüzyılın başlarında Arap tüccarlar aracılığıyla girdi, fakat gerçek etkinliğini 12. yüzyılda kazandı. Hindistanın İslamlaşması büyük çoğunlukla Türklerle olmuştur.İlk olarak Gaznelilerle başlayan Türk-İslam Devletleri zinciri Tuğluklular, Lodiler, Delhi Türk Sultanlığı ve son olarak Babür İmparatorluğuyla 1858 senesinde sona ermiştir. İngilizlerin Babür devletini ortadan kaldırmasıyla Hindistan'daki 9 asırlık Türk-İslam hükümdarlığıda sona ermiştir.

10
Türk sultanları içinde Gazneli Mahmut, Babür Şah, Ekber Şah en meşhur olanlarıdır. 17. asırda Hindistanda yaşamış olan İmam Rabbani İslamın yayılmasında ve doğru bir şekilde yaşanmasında fazlasıyla etkili olmuştur. Yine bu dönemden öncede Türkistanlı alimlerin ve talebelerinin İslamın yayılmasın da büyük katkıları olmuştur. Bunlardan en çok akla gelenleri Hoca Ahmed Yesevi, Muhammed Bahaüddin Nakş-ı Bend ve Abdülkadir Geylanidir
11

12
13
14
15
16
17
18
19

Haber Yayın Tarihi: 12.07.2010 03:14 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş Ölümcül aşk üçgeni! Okul müdiresi eski aşkının eşini 6 yerinden bıçaklattı Karma Astrolog Aysun Köşker Koç'tan, 20-26 Ocak haftalık burç yorumları

Son Dakika Haberleri