Son Dakika Haberleri: Bursa'da Pompi Adlı Köpek 14 Yavru Dünyaya Getirdi!

Bursa'da Pompi Adlı Köpek 14 Yavru Dünyaya Getirdi!

7 yıl önce

Cinsi ortalama 8-12 yavrulayabiliyor

1
Bursa'da, sahibinin "Pompi" adını verdiği İtalyan ırkı Cane Corso cinsi köpek, bir batında ortalama 8-12 kez yavrulayabilen hemcinslerinin aksine 14 yavru doğurdu.

2
Pompi'nin sahibi Başaran, "İlk doğumunda 14 tane yavruladı. Yavrularının hepsi sağlıklı. Bildiğimiz kadarıyla Türkiye'de 14 tane yavrulayan Cane Corso cinsi yok. Yavruların hepsine Armutköy'deki çiftliğimizde bakacağız, hiçbirini satmayacağım. Daha önce de köpek beslemiştim. Bu 4'üncüsü ve en uysalı. Dükkanda baktığımız için havlamıyor, kimseye zarar vermiyor.'' dedi.
3
Bazı kaynaklarda yer verilen bilgilere göre, kökeni İtalya olan Cane Corso cinsi köpeklerin soyunun, Canis Pugnax'tan (eski Roman Molossian) geldiği biliniyor.
4
İtalya'nın güneyindeki Puglia bölgesinde bulunan tarihi eserlerden edinilen bilgilere göre; bu ırka İtalyanca "bekçi", "koruyucu", "kral vekili" anlamına gelen "Cohors" adı veriliyor.Haber Yayın Tarihi: 13.07.2013 01:06 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor