Bütün kadınların bilmesi gereken 6 savunma tekniği! - Son Dakika

Bütün kadınların bilmesi gereken 6 savunma tekniği!

06.12.2019 09:27

Ülkenin kanayan yarası haline gelen kadına şiddet durmuyor. Peki kadın olarak böyle bir durumla karşı karşıya kalırsak kendimizi nasıl savunacağız? İşte bu yazıda size tüm kadınların uygulayabileceği 6 teknik göstereceğiz.

1
Öncelikle savunmasız yerleri ezberleyin!
Öncelikle savunmasız yerleri ezberleyin!
İnsan vücudundaki en savunmasız noktaları biliyorsanız saldırganın ne kadar güçlü olduğu önemli değildir. Gözler, burun, boğaz, göğüs, dizler ve kasık en savunmasız noktalardır.
2
En basit ve etkili hamle!
En basit ve etkili hamle!
Küçük parmağınızı ve yüzük parmağınızı bir elinizle, orta parmağınızı ve işaret parmağınızı diğeriyle tutun ve bilekleri ileri doğru bükün. Eğer saldırganın elini tutamıyorsanız köprücük kemiklerine işaret yüzük parmağınızla bastırın. Adem elması arasındaki bölgeye parmağınızla ya da yumrukla vurun. Bu hareketler saldırganı sersemletecek size kaçma fırsatı doğuracaktır.
3
Saldırı için en belirgin alan kasık!
Saldırı için en belirgin alan kasık!
Tüm öz savunma kursları bu alandaki amaçları önerir. Hamleyi bu bölge yaparsanız saldırganın etkisiz hale gelmesini sağlayacak kaçmak için yeterli zamanı kazanacaksınız. Eğer önden saldırıya uğradıysanız ve ellerinizi kaldıramıyorsanız, ellerinizi pelvisinizin önünde yumruk yapın. Bu, sizinle saldırgan arasında yeterli alanı sağlayacaktır. Sonra da alnınızı burnuna vurun. Daha sonra dizinizi bükün ve saldırganın kasığına vurun. Saldırganın uzaklaşmasını sağlayacaksınız.
4
Ayrıca kendinizi elle de koruyabilirsiniz. Sol kolunuzu düzeltin sağ elinizle saldırganın çenesine ve burnuna sağ elinizle basın. Ve kasığına kuvvetli bir darbe vurun.
5
Ellerinizi nasıl kurtarabilirsiniz?
Ellerinizi nasıl kurtarabilirsiniz?
Kolunu saldırganın baş parmağının yanına doğru çevir. Kolunuzu sıkıca tutuyorsa kolunuzu elinizden geldiğince çekin.
6
Eğer arkadan saldırıya uğrarsanız böyle kurtulun
Eğer arkadan saldırıya uğrarsanız böyle kurtulun
Saldırganlar sıklıkla arkadan saldırır, çünkü saldırıya uğrayan kişinin kollarını tutmanın en kolay yolu budur. Böyle bir saldırı durumunda öncelikle keskin bir viraj alın ve kafanızla saldırgana vurun. Daha sonra sertçe eğilin bacağını tutup sertçe çekin. Bu onun dengesini kaybetmesini sağlayacaktır.
7
Yan tarafınıza gelip saldırırsa!
Yan tarafınıza gelip saldırırsa!
Dövüş sanatlarının her biçiminde en travmatik saldırılardan biri dirsek darbesidir. Kavisli bir hareketle saldırganın yüz, çene veya burnuna dirseğinizle vurun. Daha sonra dirseğinizi karnına ve göğsüne vurun. Böylece saldırganın yönünün değişmesini sağlayacaksınız.
8
Duvara sıkıştırıldıysanız!
Duvara sıkıştırıldıysanız!
Saldırganların kurbanlarını köşeye sıkıştırmaya veya onları bir duvara itmeye çalışması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda en savunmasız yerleri hatırlamak ve durumunuza bağlı olarak bunlardan birini uygulamak gerekiyor. Saldırganın elleri duvara doğru konumlanmışsa avucunuzu düzeltin yumruk haline getirin. Ve çenesine yumruk atın. Ancak en etkili ve en güçlü vuruşlardan biri kafanızın verdiği darbedir. Rakibinizden biraz daha alçakta olmak için çömelin. Hızlıca kalkın ve alnınızla çenesine vurun. Bu hareket saldırganın dikkatini dağıtacak ve size kaçma şansı verecektir.

YORUMLAR (6)
  • durum vahim: YAZIK NE HALE GELDİ ÜLKEM. ASLINDA BENDE BUNLARI OKULDA DERS DIYE OGRETMELILER GEREKSIZ DERSLER YERINE BU TUR FAYDALI SEYLER KOYSALAR DAHA IYI OLUR BENCE Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • deliha: eşim evlendiğimizde öğretti çoğu tekniği. eğer kişi panik yapmayıp soğukkanlı davranırsa karşısındakini etkisiz hale getirebilir. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Bütün kadınların bilmesi gereken 6 savunma tekniği! - Son Dakika


Advertisement