Son Dakika Haberleri: Büyük Beden Model Victoria's Secret'a Boykot Başlattı!

Büyük Beden Model Victoria's Secret'a Boykot Başlattı!

26 gün önce

Moda dünyasının yakından tanıdığı büyük beden manken Tess Holliday, "Şişko kıçımı öpün" yazarak Victoria's Secret'ı boykot etme çağrısında bulundu. Holliday'ın Instagram'da yaklaşık 2 milyon takipçisi bulunuyor. Peki, ünlü mankeni bu kadar kızdıran şey neydi?

1
Tess Holliday, Instagram'da paylaştığı fotoğraflarla obeziteye özendirdiği gerekçesiyle eleştiriliyordu. Holliday, Instagram'da bulunan yaklaşık 2 milyon takipçisine ünlü iç çamaşırı markası Victoria's Secret'ı boykot etme çağrısında bulundu.
2
Victoria's Secret markasının Pazarlama Direktörü Ed Razek'in Vogue dergisine, büyük beden modellere ve transeksüellere iç çamaşırı üretmediklerini çünkü bunun ilgi alanlarına girmediğini söylemişti. ABD'nin Los Angeles şehrinde yaşayan ünlü model bu sözlere çok kızdı.
3
Holliday, Instagram hesabında, ''Kimin Victoria's Secret'a ihtiyacı var? Benimle çalışmak isteyen, farklı vücut tiplerini benimseyen, dayatılan güzellik algısını yıkmaya çalışan o kadar çok marka var ki! Siz ne oluyorsunuz? Şişko kıçımı öpün'' yazdı. Razek'in sözlerine, dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna da tepki göstermişti.
4
Rihanna da Tepki Gösterdi
Rihanna da Tepki Gösterdi
Razek'in sözleri karşısında model Louise O'Reilly'nin sosyal medya paylaşımını paylaşan Rihanna, Razek'e deyim yerindeyse ateş püskürdü. Rihanna, O'Reilly'in, "Markaların neden cast direktörlerinin fikirleri konusunda dikkatli olmaları gerektiğine dair ilk örnek" yorumunu paylaştı.
5
Boykota Çağırdı
Boykota Çağırdı
Kalçasının fotoğrafını takipçileriyle paylaşan Holliday, ''Daima ileriye giden, geniş bakış açısına sahip markalardan alışveriş yapın'' diyerek 2 milyona yakın takipçisini markayı boykot etmeye çağırdı.
6
Takipçileri Destek Verdi
Takipçileri Destek Verdi
Holliday'e destek veren onlarca takipçisi, kadınların kalıba sokulmaması, her bedenin kabul görmesi gerektiğiyle ilgili olarak büyük beden mankeni destek mesajı yağmuruna tuttular.
7
Markanın Pazarlama Direktörü Razek, Victoria's Secret'ın 190 ülkede yayınlandığını, 1 milyar 6 milyon kişi tarafından izlendiğini ve her yıl markanın değerinin arttığını söylemişti.
8
130 kilo olan ünlü büyük beden mankenin, Instagram'da tepki çeken bazı fotoğrafları..
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Fransa'da Sarı Yelekliler Protestosu Sürüyor! Christian Bale'in İnanılmaz Değişimi! Twitter'ın Eğlence Dünyasındaki 2018 Yılı En'leri Açıklandı! Dünyanın En Yaşlı Youtuber'ı Mastanamma Hayatını Kaybetti! Ünlü Dansçı Yırtmacı Yüzünden Zor Anlar Yaşadı!