Büyük güne saatler kaldı! Son bir umutla Zuhuratbaba'ya akın ettiler - Son Dakika

Büyük güne saatler kaldı! Son bir umutla Zuhuratbaba'ya akın ettiler

Hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi üniversite sınavına girecek öğrenciler ve aileleri Bakırköy'deki Zuhuratbaba Türbesi'ne gelerek dua etti.

1
Hafta sonu yapılacak sınav öncesi Bakırköy'deki Zuhuratbaba Türbesi'nde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor. Üniversite sınavına girecek öğrenciler ve aileleri sabahın erken saatlerinden itibaren türbeye gelerek dua etti. Sınava girecek kimi öğrenciler dua ettikten sonra vatandaşlara şeker dağıttı.
2
"BİRAZ HEYECANLIYIZ"
BİRAZ HEYECANLIYIZ
YKS'ye girecek Berfin Erdoğan, "Biraz heyecanlıyız. Bu ikinci sınava girişim olacak. Buraya dua etmeye geldik. Manevi açıdan kendimi rahatlatmak istedim. Diş hekimliği istiyorum. İnşallah sonucumuz güzel olur" diye konuştu.
3
Berfin Erdoğan'ın halası Hanım Metin ise, "Çocuklarımız inşallah kazanır. Tek dileğimiz bu. Onlar için geldik. Dua edip, şekerimizi dağıtacağız. Biz Güngören'den geldik" ifadelerini kullandı.
4
"İNŞALLAH DUALARIMIZ KABUL OLUR"
İNŞALLAH DUALARIMIZ KABUL OLUR
Hafta sonu YKS'ye girecek bir diğer üniversite adayı Efe Gedikoğlu, "Pandemi sürecinde evde çalıştık. Biraz zorlayıcı oldu. Üstesinden gelmeye çalıştık. Hedefim hukuk. Burada Bakırköy'de oturuyoruz. Dua etmek için geldik. İnşallah dualarımız kabul olur. Zaten çalışmamızı yaptık" şeklinde konuştu.
5
"BEN TORUNUM İÇİN GELDİM"
BEN TORUNUM İÇİN GELDİM
Sınava girecek torunu için türbeye dua etmeye gelen Ümmiye Tuna, "Ben torunum için geldim. Sınava girecek tüm öğrencilere başarı diliyorum. Rabbim torunuma da başarı, zihin açıklığı versin" şeklinde konuştu.
6
Ansızın zuhur eden asker: Zuhurat Baba
Ansızın zuhur eden asker: Zuhurat Baba
Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethi esnasında Bizanslılar su kuyularını zehirleyince, savaşın en yoğun şiddette yaşandığı anlarda Osmanlı ordusu su ihtiyacını karşılayamayıp, susuzluk sorunuyla karşılaşır.
7
Rivayete göre, su sıkıntısının artmaya başladığı anda sırtında su kırbası, elinde su tasları ile bir kişi ortaya çıkar. Bu kişiye askerler "aniden beliren" anlamında "Zuhurat Baba" diye seslenirler. Zuhurat Baba'nın "Allah Allah" nidalarıyla askerin susuzluğunu giderdiği söylenir.
8
Sırtındaki tek su kırbası ile koskoca ordunun susuzluğunu gideren bu mübarek zatın savaş sonunda şehit olduğunu, kanlar içinde yerde yattığını ve su kırbasından sanki bir pınar gibi sürekli su aktığını görünce bu kişinin bir Allah dostu olduğu düşünülür ve şehit olduğu yere defnedilir.

YORUMLAR (6)
  • tonyali: ula salaklar turbeye sıyarete gıdene kadar evde otur kuran ını oku yasınını oku peygamberımıs sav. hediye et sonrada evliyalara tamam ıste ılla gıtmekmı erekıyor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • TUNÇ06: ÇOK GÜLDÜM ...AKILINI KULLAN ÇALIŞ KAZAN ...YAT ÇALIŞMA GEL DUA ET ...YERSEN KİM KİMİ KANDIRYOR .. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Dünyanın gündemindeki fotoğraf! İnsan boyundaki yarasa, sosyal medyayı ikiye böldü Survivor sonrası cinsel ilişki skandalıyla gündeme gelen isim, yarışmadaki aşkına geri döndü Nişanlısıyla sahilde yürüyüş yapan şarkıcı Katy Perry'nin sağ ayağındaki detay şaşkına çevirdi Herkes kendi memleketinde yaşasaydı illerin nüfusu nasıl olurdu? İstanbul'daki sonuç şaşırttı Futbolcu Patrich Schick'in kız kardeşi reklam için soyundu! Yarı çıplak pozu takipçilerini büyüledi