Büyük ikramiyeyi kazandı ama sonu intihar oldu! İşte bin pişman olan Milli Piyango talihlileri - Son Dakika

Büyük ikramiyeyi kazandı ama sonu intihar oldu! İşte bin pişman olan Milli Piyango talihlileri

31.12.2019 12:31

Milli Piyango yılbaşı çekilişi yaklaştıkça vatandaşlar da zengin olunca neler yapacağının hayallerini kuruyor. Ama kazanınca planlar birçok zaman tersine dönüyor. İşte piyango kazanıp talihsizliğine yenik düşenler...

1
Büyük ikramiye mutluluk getirmedi, intihar etti!
Büyük ikramiye mutluluk getirmedi, intihar etti!
2005 yılı çekilişinde 5 milyon TL'lik ikramiyeyi kazanan Ahmet Bayram, ilk iş olarak kendine peruk aldı. İstanbul'a yerleştikten sonra eşini de boşadı. Gece hayatı, kumar ve dostlarla yediği paranın sonunda intihar etti.
2
Büyük ikramiye çıkmıştı, evinde donarak öldü!
Büyük ikramiye çıkmıştı, evinde donarak öldü!
41 yıl önce Milli Piyango biletine büyük ikramiye çıkan Mehmet Sarıoğlu, köyünde bir ev yaptı ancak, zamanla parası kalmayınca ona komşuları bakmaya başladı. Yeşil kart sahibi Sarıoğlu, devletten aldığı yaşlılık maaşıyla geçimini sürdürürken kısa bir süre önce evi yandı. Köylüler aralarında topladıkları paralarla evi tamir ettirdi. Kimsesi olmayan Sarıoğlu'nu öldükten sonra yapılan otopside donarak öldüğü belirlendi.
3
2014'e trilyoner olarak girmişti, 3 senede hayatı altüst oldu!
2014e trilyoner olarak girmişti, 3 senede hayatı altüst oldu!
Hamallık yapan Fuat Özdemir 2014 yılına trilyoner olarak girdi. Ancak bu para Özdemir ailesine sadece acı getirdi. İlk önce patronu 5 buçuk trilyonunu zimmetine geçirdi. 3 senede hayatları altüst oldu. Karagümrüklü Nuriş'in oğullarından yardım isteyen Özdemir'in onlar tarafından da dolandırıldı. Kalan parasını da pavyonlarda yiyen Özdemir, 2015'te konan siroz teşhisine rağmen içmeye devam edip hayatını kaybetti.
4
Yeniden memur olmak istiyor!
Yeniden memur olmak istiyor!
Önceden memur olan, Ayhan Yalçınkaya, zengin olduktan sonra bıraktığı memurluğuna dönmeye çalışıyor. Milli Piyango'dan 12 yıl önce büyük ikramiyeyi kazanan Yalçınkaya, "Eskiden daha güzel bir hayatım vardı. Dostlarımı kaybettim. Devlet memurluğuna devam etseydim param olmayacaktı ama huzurum olacaktı. O zaman çok mutluydum. Devlet memurluğuna geri dönmek istiyorum. Ticaret hayatından bıktım. Buradan herkese sesleniyorum, para her şey değildir. İnsanın hayatında ne dost ne de tutunacak dal kalıyor" diyerek, huzurun önemini vurguladı.
5
Piyangoyu tutturdu, 'Hazıra dağ dayanmıyor!' dedi
Piyangoyu tutturdu, Hazıra dağ dayanmıyor! dedi
Nimet Abla'da çalışan Bilal Yıldız, 1996'da piyangodan büyük miktarda para kazandı, kendini rahatça geçindirebilecek bir yatırım yapma imkanı bulunan Yıldız, tüm parayı bir ayda harcadı. "Hazıra dağ dayanmıyor. Büyük ikramiye kazananlar zengin oldum havasına girmesin, sade yaşamı tercih etsin. Aksi halde eski günlerinizi özler duruma gelirsiniz" sözleriyle, havadan gelen paranın zorlukları da beraberinde getirdiğini anlattı.
6
İlk iş eşini boşamıştı, tüm mal varlığını kaybedince yine ona sığındı!
İlk iş eşini boşamıştı, tüm mal varlığını kaybedince yine ona sığındı!
Milli Piyango'yu en çok kazanan talihliler Denizli'den çıkıyor. Çivril ilçesinde daha önce sekiz kişiye büyük ikramiye çıkmış. 'Milyarder Osman' lakaplı Osman Kaplan da onlardan biri. Milli Piyango çıkmadan önce marangoz olan Kaplan üç yıl arayla Milli Piyango'dan iki defa büyük ikramiye kazanıp tüm parasını kısa sürede tüketmiş. Para çıkar çıkmaz ilk iş olarak eşini boşayan Kaplan, lüks ev ve arabalar alıp paraları gece hayatında bitirmiş. Harcamalarının önüne geçemeyen Kaplan'ın borcu çoğalınca cezaevine dahi girmiş. Cezaevinden çıktıktan birkaç gün sonra bilet alan Kaplan, yine piyangodan para kazanmış. Şans oyunlarından çıkan paranın bir türlü hayrını, bereketini göremeyen Kaplan, 2001'de tüm parasını neredeyse bir yıl içinde bitirmiş. Hatta bir dönem peşine mafya bile takılan Kaplan, para kaptırdığı insanlarla defalarca kavga etmiş. Parasını bitirdikten sonra eşine geri dönen Kaplan'ın artık eşinden başka kimsesi yok.
7
Büyük ikramiyeyi gününü gün edip tüketti, şimdi kağıt toplayıcılığı yapıyor
Büyük ikramiyeyi gününü gün edip tüketti, şimdi kağıt toplayıcılığı yapıyor
Dört defa büyük ikramiyeyi kazanmasına rağmen tüm parayı harcayıp mesleği olan kağıt toplayıcılığına geri dönen Sivaslı Kudret Şendil, mahallelinin verdiği yardımlarla geçiniyor. Şendil, her defasında kazandığı parayı kısa sürede tüketerek şatafatlı ve gösterişli bir yaşamdan tek gözlü gecekonduya dönüş yapmış. İlk olarak 1978 yılındaki Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişinde 10 bin lira ikramiye kazanan Şendil, bu parayı gece hayatında bitirmiş. 1999 yılbaşı çekilişi için aldığı çeyrek bilete yine büyük ikramiye çıkan Şendil, yine tüm parayı gününü gün ederek eğlencelerde kısa sürede bitirerek eski hayatına geri dönmüş.

Son Dakika Büyük ikramiyeyi kazandı ama sonu intihar oldu! İşte bin pişman olan Milli Piyango talihlileri - Son Dakika


YORUMLAR (38)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı