Büyük Kırmızı Leke'nin Şimdiye Kadarki En Detaylı Fotoğrafları Yayınlandı - Son Dakika
BBC

Büyük Kırmızı Leke'nin Şimdiye Kadarki En Detaylı Fotoğrafları Yayınlandı

3 yıl önce

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, iki yüzyıldır gizemi çözülmeye çalışılan ve Büyük Kırmızı Leke olarak bilinen, Jüpiter gezegenindeki fırtınanın şimdiye kadarki en detaylı fotoğraflarını paylaştı.

1
Juno uzay aracı tarafından çekilen Büyük Kırmızı Leke’nin fotoğrafları, fırtının büyüklüğünü ve renklerini gözler önüne seriyor. 16 bin kilometre çapındaki Büyük Kırmızı Leke, Dünya’dan daha büyük.
2
Uzay aracı tarafından kaydedilen verilerin analizinin zaman alacağı belirtiliyor, ancak araştırmacılar fırtınaya neyin neden olduğunu bulmayı umuyorlar.
3
Araştırmacı Scott Bolton “Yüzlerce yıldır bilim insanları Jüpiter’in Büyük Kırmızı Lekesi'ni gözlemliyor, merak ediyor ve onun hakkında teoriler geliştiriyordu” dedi. “Şimdi elimizde bu zamana kadarki en iyi fotoğraflar var”.
4
Büyük Kırmızı Leke’nin 1830’dan beri gözlemlendiği ve muhtemelen 350 yıldan uzun bir süredir var olduğu belirtiliyor.
5
NASA'nın uzay aracı Juno

BBC
Haber Yayın Tarihi: 13.07.2017 07:48 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Isırdığını 10 dakikada öldürüyor! Yangın ve selin vurduğu Avustralya'da katil örümcek alarmı Ramo'nun yosun gözlü güzeli Fatoş, Instagram pozlarıyla büyülüyor! 25 saniye sallandı, 601 can aldı! İşte Türkiye'nin yaşadığı en büyük depremler İmdat çağrısına cevap veren bikini modeli polis memuru vurularak öldürüldü Futbolcu Javier Hernandez'in eşi Sarah Kohan hem güzelliği hem yeteneğiyle büyülüyor

Son Dakika Haberleri