Buz Gibi Havada Çocukların Üstüne Su Döktüler - Son Dakika

Buz Gibi Havada Çocukların Üstüne Su Döktüler

16.03.2017 08:07

1
Rusya'daki bazı devlet okularında müfredadın bir parçası olarak zaman zaman anaokula giden 3-6 yaşındaki küçük çocuklara vücut dirençleri artsın diye okul bahçesinde kar banyosu yaptırılıyor.

2
Eksi 25 dereceyi bulan soğuğa rağmen yarı çıplak okulun bahçesindeki karla oynayan çocuklar, bir yandan da ellerindeki plastik kovalarla kar banyosu yapıyor.

3
Okul Müdürü Olesya Osintseva öğrencilerinin çıplak karda oynamasının sağlıklı olduğunu savunuyor.

4
Rusya'nın çok büyük bir kısmında yılın belirli zamanları termometrenin eksi seviyelerde seyretmesi ‘'mevsim normali'' olarak görülüyor.

5
Moskova'da yeni yılın başından itbaren sıcaklıklar eksi 10 derecenin altında ölçülüyor.

6
Kar banyosu almak veya donan nehir ya da göllerde delikler açıp buz gibi sulara girmek Ruslar arasında oldukça yaygın bir gelenek.

7
Hatta genellikle yeni doğan bebeklerin de buzlu suya sokularak ‘'çelikleme'' yapılmaları da Rusya için oldukça sıradan manzaralardan.

8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Son Dakika Buz Gibi Havada Çocukların Üstüne Su Döktüler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor