Son Dakika Haberleri: Buz Tutan Göl'de İlk Deneme Dalışı

Buz Tutan Göl'de İlk Deneme Dalışı

6 yıl önce

1
Dünya Serbest Dalış Rekortmeni 40 yaşındaki Devrim Cenk Ulusoy, Ardahan'da yüzeyi buz tutan Çıldır Gölü'nde 131 metre yatay dalış rekoru için hava muhalefeti nedeniyle yapamadığı deneme dalışlarının ilkini bugün yaptı.
2
Yaklaşık 10 gün önce Ardahan'ın Çıldır ilçesine babası Mustafa Teoman Ulusoy ile gelen Devrim Cenk Ulusoy, 24 Şubat Pazar günü yatay dalış rekor denemesini gerçekleştirmek amacıyla Çıldır Gölü'nün üzerine çıkarak açılan deliklerden buz gibi suya kendini bıraktı.
3
İtalyan atlet Michele Tomasi'ye ait 110 metrelik dünya rekorunu kırmaya çalışacak olan Ulusoy'un hedefi 131- 135 metrelik bir yatay dalışı gerçekleştirmek.
4
Dalıştan sonra bir açıklama yapan Ulusoy, "Bugün ilk denememizi yaptık. Daha önceden gölün altına girmediğimiz için bizleri neyin beklediğini bilmiyorduk. Görüntünün nasıl olduğunu ne yapacağımızı bilmiyorduk. Bunları öğrenmek için bir dalış gerçekleştirdim.
5
Ağırlık ve üşüme yönünden de bir sıkıntı yaşamadım. Fakat buradaki tek problem görüntünün olmayışı. Yarım metre bile ilerisini göremiyorsunuz. Bu benim için büyük bir tehlike. Hele hele 135 metre için büyük bir tehlike. Ama her ne olursa olsun 24 Şubat günü 110 metre rekoru paletsiz olarak kırmayı düşünüyorum" dedi

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bakanlık Listeyi Yayınladı: Bu Ürünleri Sakın Almayın! Prens Harry'nin, Hamile Eşine Hediye Edilen Devasa Bukete Tepkisi Şoke Etti Sürekli Üşüyenler Dikkat! Tek Nedeni Soğuk Hava Olmayabilir Brezilyalı Playboy Güzelinin Cesur Kıyafeti Şaşı Etti Kırmızı Işıkta Karşıya Geçen Yayalar Yandı!