'Cadı' diye ailesi tarafından sokağa atılmıştı, bakın şimdi nasıl gözüküyor! - Son Dakika

'Cadı' diye ailesi tarafından sokağa atılmıştı, bakın şimdi nasıl gözüküyor!

29.07.2019 08:32

Nijerya'da ailesi tarafından "cadı" olduğu gerekçesiyle sokağa bırakılan, bile bile ölüme terk edilen 2 yaşındaki çocuğun son haline bakın...

1
İnsan olmayı sorguladığımız, insanlığımızdan utandığımız, ancak sonrasında insanlık adına yine ve yeniden umutlandığımız bir hikâye. 8 ay boyunca sokaklarda yaşam mücadelesi veren yavrucağa, bölgede gönüllü olarak bulunan Danimarkalı Anja Ringgren Lovén el uzattı.
2
Yardım ekibi, açlıkla boğuşan çocuğu yaralanmış ve solucanlar tarafından her yeri kemirilmiş hâlde buldu.
3
Danimarkalı yardımsever Anja, "Hope" (Umut) ismini verdikleri çocuğu hastaneye kaldırdı.
4
Hope, kaybettiği gücünü toplaması, vücudundaki solucanlardan arınması için kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.
5
Facebook üzerinden çocuğun hastane masrafları için bağış çağrısı yapan Anja, sadece iki günde dünyanın çeşitli bölgelerinden yaklaşık 1 milyon dolarlık yardım topladı. Anja, aldıkları bu bağışla hem Umut'un tedavi masraflarını karşıladı hem de Hope gibi çocukların ihtiyacı için klinik inşa ettirdi.
6
Umut, hayata kötü bir başlangıç yapsa da onu sahiplenen Anja Ringgren sayesinde mutlu ve sevilen bir çocukluk yaşamaya başladı. Umut'un şimdi tek problemi işitme sorunları.. Sokağa atıldığı o dönemde kulak kanallarına parazitler bulaştı ve kulak zarına zarar verdi. Umut bunlara raümen çocuk konuşmayı öğrendi.
7
Anja Ringgren, ihtiyacı olan tüm çocukların yardıma koşmasıyla çok kez takdir edildi ve bu çalışmaları için ödüller aldı.
8
İşte Umut'un son hali...
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika 'Cadı' diye ailesi tarafından sokağa atılmıştı, bakın şimdi nasıl gözüküyor! - Son Dakika


YORUMLAR (40)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor