Son Dakika Haberleri: 'Cadı' diye ailesi tarafından sokağa atılmıştı, bakın şimdi nasıl gözüküyor!

'Cadı' diye ailesi tarafından sokağa atılmıştı, bakın şimdi nasıl gözüküyor!

4 ay önce

Nijerya'da ailesi tarafından "cadı" olduğu gerekçesiyle sokağa bırakılan, bile bile ölüme terk edilen 2 yaşındaki çocuğun son haline bakın...

1
İnsan olmayı sorguladığımız, insanlığımızdan utandığımız, ancak sonrasında insanlık adına yine ve yeniden umutlandığımız bir hikâye. 8 ay boyunca sokaklarda yaşam mücadelesi veren yavrucağa, bölgede gönüllü olarak bulunan Danimarkalı Anja Ringgren Lovén el uzattı.
2
Yardım ekibi, açlıkla boğuşan çocuğu yaralanmış ve solucanlar tarafından her yeri kemirilmiş hâlde buldu.
3
Danimarkalı yardımsever Anja, "Hope" (Umut) ismini verdikleri çocuğu hastaneye kaldırdı.
4
Hope, kaybettiği gücünü toplaması, vücudundaki solucanlardan arınması için kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.
5
Facebook üzerinden çocuğun hastane masrafları için bağış çağrısı yapan Anja, sadece iki günde dünyanın çeşitli bölgelerinden yaklaşık 1 milyon dolarlık yardım topladı. Anja, aldıkları bu bağışla hem Umut'un tedavi masraflarını karşıladı hem de Hope gibi çocukların ihtiyacı için klinik inşa ettirdi.
6
Umut, hayata kötü bir başlangıç yapsa da onu sahiplenen Anja Ringgren sayesinde mutlu ve sevilen bir çocukluk yaşamaya başladı. Umut'un şimdi tek problemi işitme sorunları.. Sokağa atıldığı o dönemde kulak kanallarına parazitler bulaştı ve kulak zarına zarar verdi. Umut bunlara raümen çocuk konuşmayı öğrendi.
7
Anja Ringgren, ihtiyacı olan tüm çocukların yardıma koşmasıyla çok kez takdir edildi ve bu çalışmaları için ödüller aldı.
8
İşte Umut'un son hali...
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20Haber Yayın Tarihi: 29.07.2019 08:32 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran an! Eniştesine güvendi, kaybetti Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti